"Klasa polityczna zniszczyła młode pokolenie Włochów"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 18:00
- Jestem dziennikarzem śledczym. Ale żebym mógł wykonywać ten zawód i mieć z czego opłacić rachunki, mam jeszcze trzy inne dorywcze prace – powiedział Diego Gandolfo, który opowiadał o realiach, z jakimi zmagają się młodzi Włosi.
Audio
  • Młodzi Włosi o aktualnej sytuacji we Włoszech (Puls świata/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Zbitnev/Shutterstock.com

Dziennikarka "Pulsu świata" badała nastroje przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się we Włoszech 4 marca.

- Uważam, że stara klasa polityczna zniszczyła młode pokolenie – mówił Diego Gandolfo. - Dotychczas zawsze głosowałem na lewicę, ale w tym roku oddam głos na ruch Pięciu Gwiazd. Oni naprawdę chcą walczyć z bezrobociem i mówią o problemach, z którymi zmagają się mieszkańcy południowych Włoch – dodał dziennikarz.

- Największym problemem we Włoszech nie jest imigracja, ale brak pracy dla młodych – opowiadał 24-letni Marco. - Choć ukończyłem dwa kierunki studiów - filologię i zarządzanie - nie udało mi się znaleźć pracy w zawodzie. Żeby spełnić swoje aspiracje musiałbym wyjechać za granicę. Nie będę głosował w tych wyborach, bo nie wierzę, że cokolwiek zmienią - dodał Marco.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Agata Kasprolewicz

Data emisji: 2.03.2018

Godzina emisji: 17.45

mz/bch


Czytaj także

Rosja. Trzy lata po zabójstwie Niemcowa

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 10:00
- Jak na razie zostali skazani tylko bezpośredni wykonawcy tej zbrodni, ale mocodawców nawet nie wskazano. Ani prokuratura, ani sąd nie byli skorzy, by poruszać wątek zleceniodawców - mówiła w Dwójce Katarzyna Chimiak z ruchu "Za wolną Rosję".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"May nie zgodzi się na twardą granicę na szmaragdowej wyspie"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 08:00
- W Wielkiej Brytanii istnieje obawa, że wprowadzenie granicy między Irlandią a Irlandią Północną przypomni czasy wojny domowej, która zakończyła się dopiero w 1997 roku - powiedział Krzysztof Kokoszczyński.
rozwiń zwiń