X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Theresa May

Ekspert: brytyjska elita oderwała się od rzeczywistości

– W ostatnim czasie w polityce brytyjskiej dzieją się różne dziwne rzeczy i nie ma mądrych, którzy byliby w stanie przewidzieć, co się stanie. W mojej opinii nastąpi przedłużenie do końca roku terminu wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – ocenił dr Zygmunt Janiec z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit Wielka Brytania Europa Unia Europejska Theresa May Jean Claude-Juncker

Europeista: podziały w brytyjskiej polityce są bardzo mocne

- Brexit wyzwolił z wielką mocą energię ogromnych podziałów. Obecnie są one w brytyjskiej polityce bardzo mocne. Wszystko wskazuje na to, że obie strony i Brytyjczycy, i Unia Europejska, mają świadomość, że Brexit będzie twardy, bez umowy - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzegorz Grosse, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa Wielka Brytania Brexit Theresa May Angela Merkel

Rozmowy o brexicie. Theresa May spotka się z szefem KE

W środę późnym popołudniem do Brukseli przyleci premier Wielkiej Brytanii Theresa May, by spotkać się z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem. Kolejna rozmowa obu polityków w ostatnich tygodniach ma pomóc w przełamaniu impasu w sprawie brexitu. Wielka Brytania powinna wyjść z Unii 29 marca, ale nadal nie wiadomo, na jakich warunkach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Brexit Theresa May Jean Claude-Juncker Bruksela Wielka Brytania

Szef KE odrzuca możliwość renegocjacji umowy ws. brexitu

Pod koniec miesiąca ma dojść do kolejnego spotkania premier Wielkiej Brytanii z szefem Komisji Europejskiej. Theresa May i Jean-Claude Juncker uzgodnili to podczas prawie godzinnej rozmowy w Brukseli. Przewodniczący Komisji, zgodnie z wczorajszymi deklaracjami, powtórzył stanowisko 27-mki i unijnych instytucji i wykluczył możliwość renegocjacji umowy brexitowej, określającej warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii. Zmian w dokumencie domaga się Wielka Brytania.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Brexit Wielka Brytania Theresa May Jean-Claude Juncker Europa

Theresa May: nie będzie twardej granicy w Irlandii

Theresa May zapewniła w Irlandii Północnej, iż brexit nie sprawi, że Szmaragdową Wyspę znów przetnie twarda granica. Brytyjska premier odwiedziła region, który stał się dla rządu najważniejszym problemem stojącym na drodze do przeforsowania wynegocjowanego przez premier porozumienia regulującego warunki rozstania z Unią Europejską.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Theresa May ŚWIAT Wielka Brytania Irlandia Irlandia Północna

Szef KE: umowa brexitowa nie będzie renegocjowana

Przewodniczący Komisji Europejskiej powiedział, że umowa brexitowa nie będzie renegocjowana. Jean-Claude Juncker na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli odniósł się do wczorajszego głosowania w brytyjskim parlamencie. Posłowie z Izby Gmin opowiedzieli się za renegocjacją umowy brexitowej i przeciwko wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii bez porozumienia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Brexit Theresa May Unia Europejska Komisja Europejska