X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Theresa May

NASZ WYWIAD "Theresa May zacięta w limuzynie - to wciąż świetna alegoria brexitu"

- Unia Europejska zgodzi się zapewne na kolejne przesunięcie terminu brexitu. Jak ostatecznie zakończy się ta historia, nie można przesądzić, bo wystarczy jedna poprawka poselska w Izbie Gmin, by sprawy przybrały zupełnie inny obrót - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Małgorzata Kaczorowska z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Theresa May

Wielka Brytania z szansami na pozostanie w UE?

Premier Theresa May stwierdziła, że "Wielka Brytania ma wybór: opuścić Unię Europejską z umową albo nie wyjść z niej wcale", odrzucając opcję bezumownego brexitu. Czy możliwe jest pozostanie Brytyjczyków w Unii? – W przekazie publicznym brzmi to bardzo poważnie, ale wymierzone jest raczej w osiągnięcie konsensusu last minute – ocenił dr Grzegorz Gil z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wielka Brytania Brexit Theresa May Europa Unia Europejska

Co dalej z brexitem? UE czeka na konkretny plan

Premier Wielkiej Brytanii zapowiedziała, że poprosi Unię Europejską o kolejne przedłużenie brexitu. "27" czeka na konkretny plan przełamania impasu, po trzykrotnym odrzuceniu umowy o wyjściu w brytyjskim parlamencie. Obecnie datą wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty jest 12 kwietnia. I albo wtedy dojdzie do chaotycznego, bezumownego brexitu, albo ta data ponownie zostanie przesunięta.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Unia Europejska Europa Wielka Brytania UE Theresa May ŚWIAT