X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przyszłość kraju zależy od lekcji plastyki?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 19:00
- Edukacja artystyczna jest na świecie coraz bardziej obecna jako podstawowy sposób kształtowania postaw innowacyjnych - mówił prof. Sławomir Ratajski z ASP w Warszawie.
Audio
  • Dyskusja o wpływie lekcji plastyki na kształtowanie się charakteru młodych ludzi (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
W amerykańskich uczelniach edukacja artystyczna nastawiona jest na wyrabianie elastyczności w podejmowaniu decyzji. Ta umiejętność w przyszłości ułatwia np. przebranżowienie się - zauważał prof. Ratajski
"W amerykańskich uczelniach edukacja artystyczna nastawiona jest na wyrabianie elastyczności w podejmowaniu decyzji. Ta umiejętność w przyszłości ułatwia np. przebranżowienie się" - zauważał prof. RatajskiFoto: Glowimagers/EastNews

Gość Dwójki zwrócił uwagę, że kilkadziesiąt lat temu lekcje plastyki i muzyki zostały w Polsce zmarginalizowane. - Uznano, że nie mają wpływu na rozwój państwa, tymczasem to jeden z najważnieszych elementów wpływających na jakość społeczeństwa - podkreślał prof. Ratajski.

Jego zdaniem od rozbudzenia w dzieciach wrażliwości na piękno i sztukę zależy nie tylko przyszły ład przestrzenny, ale także gospodarka kraju. Jak wygląda to przełożenie i dlaczego powinniśmy być zaniepokojeni faktem, że słoneczko jest malowane przez dzieci najczęściej w lewym górnym rogu?

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Adriana Prodeus

Goście: Teresa Starzec (malarka, prezeska fundacji Atelier), prof. Sławomir Ratajski (wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie) i Jan Bajtlik (grafik, prowadzi warsztaty z dziećmi)

Data emisji: 1.06.2015

Godzina emisji: 18.00

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z czytania komiksów się nie wyrasta

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 12:00
- Komiksy są kojarzone w Polsce jako rozrywka dla dzieci, tymczasem większość albumów, które się u nas ukazują jest raczej dla osób starszych - mówił w Dwójce Paweł Timofiejuk, wydawca komiksów i organizator warszawskich obchodów Międzynarodowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przy dobrej książce dla dzieci bawią się także dorośli

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 19:00
- Założeniem literatury dla najmłodszych powinno być, że jej odbiorca jest inteligentny, potrafi łączyć fakty i od dorosłej osoby odróżnia go tylko nieco mniejsza wiedza o świecie - mówił w Dwójce Daniel Mizieliński, autor książek dla dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy dzieci naprawią nasze miasta?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 16:00
- Chcemy, aby nasze dzieci brały w przyszłości aktywny udział w kształtowaniu przestrzeni publicznej - wyjaśniał Adam Przywara, dyrektor artystyczny Beton Film Festival.
rozwiń zwiń