X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Arcana" mają 20 lat. "Polska nas najbardziej interesuje"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 18:00
- Wierzymy, że to, co dzieje się w polityce, ma wpływ na kulturę, na historię i vice versa – tłumaczył prof. Maciej Urbanowski, opowiadając o krakowskim dwumiesięczniku "Arcana", który obchodzi jubileusz 20-lecia.
Audio
  • Rozmowa o krakowskim dwumiesięczniku "Arcana" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Arcana tworzy zaplecze intelektualne dla polskiej prawicy, zwłaszcza jej skrzydła konserwatywnego (zdj. ilustracyjne)
"Arcana" tworzy zaplecze intelektualne dla polskiej prawicy, zwłaszcza jej skrzydła konserwatywnego (zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay/domena publiczna

- Te trzy słowa, które pojawiają się na okładce pisma - "kultura", "polityka", "historia" - widzimy jako pewne tematy, ale i jako całość. Interesuje nas przenikanie się tych pól - mówił prof. Urbanowski. - Nie jesteśmy pismem, które chce się zamknąć na rzeczywistość, interesując się jednym tylko polem kultury czy polem współczesnej polskiej rzeczywistości. Bo Polska nas najbardziej interesuje - podkreślał gość Dwójki.

Pismo "Arcana" już od dwudziestu lat skupia wokół siebie głosy najważniejszych badaczy i eseistów z dziedziny kultury, historii i polityki. Jakie były jego początki? Jak przenikają się na jego łamach tematy literackie i historyczne? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Barbara Schabowska

Goście: prof. Maciej Urbanowski (współzałożyciel pisma "Arcana" i historyk literatury), prof. Andrzej Waśko (redaktor naczelny pisma "Arcana", literaturoznawca i kulturoznawca)

Data emisji: 10.03.2016

Godzina emisji: 18.00

jp/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wspierać gazety pełne muzyki popularnej?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 19:00
Na polskim rynku pojawiły się ambitne tytuły, które nie zajmują się muzyką poważną ani jazzem, lecz muzyką alternatywną czy elektroniczną. Czy nie należałoby dofinansowywać tego typu pism?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jazz Forum". Polskie pismo, które czyta cały świat

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 15:00
– To było jedyne naprawdę międzynarodowe pismo jazzowe na świecie – mówił Krzysztof Sadowski z Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego o piśmie, które istnieje już 50 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Archiwum "Kultury". Giedroyc pisał 10 listów dziennie

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 20:00
- Do tego pisał, czytał, robił notatki i przede wszystkim myślał - powiedziała Maria Wrede z Biblioteki Narodowej. 160 tysięcy listów to tylko część materiałów, które skatalogowano podczas trwającego siedem lat procesu inwentaryzacji archiwum Instytutu Literackiego.
rozwiń zwiń