X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po konkursie. Słuchowiska o "człowieku uwikłanym w dźwięki"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 19:00
– Laureaci konkursu dali mnóstwo odpowiedzi na pytanie, czym może być muzyka, a zarazem wznieśli te odpowiedzi na wyższy poziom – mówił reżyser Maciej Wojtyszko.
Audio
  • Po konkursie. Słuchowiska o "człowieku uwikłanym w dźwięki" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Leningradartist/wikimedia/CC BY-SA 2.5

Zobacz więcej
mikrofon duży.jpg
Konkurs na słuchowisko rozstrzygnięty!

Zorganizowany przez Dwójkę i stowarzyszenie ZAiKS konkurs na słuchowisko rozpisano z okazji przypadającej w 2017 roku 80. rocznicy powstania Programu 2 Polskiego Radia. Uczestnicy mieli napisać tekst niespełna godzinnego spektaklu radiowego na temat "Muzyka: bohater, inspiracja, pretekst".

– Już sam temat uruchamia wyobraźnię piszącego w kierunku tego, jak to będzie brzmiało – zauważył Maciej Wojtyszko, który zasiadał w jury. – Nawet jeśli opowiadamy o scenografii. Jak bowiem brzmi scenografia? Jak się słyszy kolory? – powiedział.

Z jurorami i laureatami konkursu rozmawialiśmy o tajemnicach kryjących się w dźwięku i muzyce, a także o nagrodzonych słuchowiskach i o tym, z jakimi problemami spotkali się autorzy tekstów - niektórzy z nich bowiem nigdy wcześniej nie pisali o muzyce.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Liliana Bardijewska, Monika Milewska, Marek Kochan (laureaci konkursu na słuchowisko), Maciej Wojtyszko, Wojciech Tomczyk (jurorzy konkursu na słuchowisko)

Data emisji: 4.10.2016

Godzina emisji: 18.00

mc/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kotka Brygidy". Holocaust oczami dziecka

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 16:00
- Na całej Pradze nie było kwiatów, bo ludzie żegnali swoich sąsiadów idących do getta - przywoływała Anna Rudniańska jedną ze scen swojej książki "Kotka Brygidy", powieści dla dzieci o Holocauście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mrożek w radiu. Tak powstało "Pieszo"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 17:00
Zapraszamy do wysłuchania reportażu z prób do słuchowiska "Pieszo" wg dramatu Sławomira Mrożka - teatralnej premiery radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń