Teatr Jaracza w Łodzi. "Miejsce polemiki reżyserów"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 19:00
- Już pod koniec mojej poprzedniej kadencji miałem poczucie, że dotykam takiego momentu, w którym trzeba by zdefiniować ten teatr na nowo, znaleźć formułę, żeby dać mu nowy napęd - mówił Waldemar Zawodziński, który właśnie został dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.
Audio
  • Teatr Jaracza w Łodzi. "Miejsce polemiki reżyserów" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi
Teatr im. Stefana Jaracza w ŁodziFoto: User:HuBar, CC BY 3.0 via Wikimedia Commons

Jest to powrót Waldemara Zawodzińskiego do łódzkiego teatru. Jego pierwsza kadencja, wówczas na stanowisku dyrektora artystycznego, trwała aż 23 lata. Dlaczego wówczas zrezygnował i co go skłoniło go ponownego, tym razem już pełnego, kierowania tą najważniejszą w województwie łódzkim sceną? W rozmowie również m.in. o programie artystycznym nowego dyrektora. - Chciałbym, żeby Teatr Jaracza był miejscem polemiki reżyserów z różnych pokoleń - podkreślał gość Dwójki.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Gość: Waldemar Zawodziński (reżyser teatralny i scenograf, dyrektor artystyczny i naczelny Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi)

Data emisji: 14.08.2017

Godzina emisji: 18.00

Czytaj także

"Zakochany Szekspir". Brawura na elżbietańskiej scenie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 19:00
- Gdański Teatr Szekspirowski to specyficzna przestrzeń. Trójdzielny układ widowni, znacząco podwyższona scena i stojąca wokół widownia – to wszystko wymaga zupełnie innego aktorstwa – powiedział Paweł Aigner.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy Gruza: obserwuję życie od komicznej strony

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 19:20
- Mam takie odchylenie, że zdarzenia moje czy innych oglądam od strony zabawnej. Ale to nie znaczy, że jestem komentatorem jednostronnym - podkreślał w Dwójce Jerzy Gruza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakubowski: mój bohater chce się wypisać ze świata

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 20:00
- Po tomie "Generał i inne dramaty polityczne" nastąpiło u mnie zmęczenie tematyka polityczną. Zacząłem się bardziej interesować człowiekiem jako takim - Jarosław Jakubowski mówił w Dwójce o swojej publikacji "Prawda i inne dramaty".
rozwiń zwiń