X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamek Królewski. "Przede wszystkim nauka i budowanie pozycji"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 19:44
- Podstawową funkcją Zamku, oprócz funkcji symbolicznej i protokolarnej, jest jego trwanie. Chodzi o to, by dbać o jego pozycję zarówno w Polsce, jak i zagranicą – powiedział prof. Wojciech Fałkowski.
Audio
  • Rozmowa z prof. Wojciechem Fałkowski, dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Prof. Wojciech Fałkowski
Prof. Wojciech FałkowskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Goszczący w Dwójce nowy dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie opowiadał o planach związanych z działalnością tego miejsca. Wśród nich znajdują się wydarzenia towarzyszące zaplanowanej na maj-sierpień ekspozycji portretów Marcella Bacciarellego.

- Oprócz działań w obszarze historii sztuki, ważne będzie również rozwijanie aspektu naukowego i popularnonaukowego. Z okazji otwarcia wystawy prac Bacciarellego, zorganizujemy dwie sesje historyczne - pierwsza poświęcona jest malarstwu Marcella Bacciarellego i sztuki malowania portretów, druga zaś odnosi się do okresu przełomu między II a III rozbiorem Polski. Okres ten sprzężony jest z Bacciarellim, którego biografia spinała te dwa okresy - dodał prof. Wojciech Fałkowski.

W nagraniu audycji posłuchamy o planach związanych z wystawą "Znaki wolności", organizowaną z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Bartosz Panek

Gość: prof. Wojciech Fałkowski (dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie)

Data emisji: 8.01.2018

Godzina emisji: 18.00

mz/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dziady" 1967. Dejmek wsadza kij w mrowisko

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 21:00
– Podczas prób dało się wyczuć atmosferę uczestniczenia w czymś, co narasta i co może mieć jakieś konsekwencje – wspominał Damian Damięcki, odtwórca roli Jakuba w legendarnym spektaklu Kazimierza Dejmka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"The Crown". Serialowe życie królowej Elżbiety

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 15:29
W audycji "O wszystkim z kulturą" porozmawiamy o dwóch sezonach nagradzanego serialu opowiadającego o wydarzeniach na dworze brytyjskim, począwszy od roku 1947 roku.
rozwiń zwiń