REKLAMA

Zamek Królewski. "Przede wszystkim nauka i budowanie pozycji"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 19:44
- Podstawową funkcją Zamku, oprócz funkcji symbolicznej i protokolarnej, jest jego trwanie. Chodzi o to, by dbać o jego pozycję zarówno w Polsce, jak i zagranicą – powiedział prof. Wojciech Fałkowski.
Audio
  • Rozmowa z prof. Wojciechem Fałkowski, dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Prof. Wojciech Fałkowski
Prof. Wojciech FałkowskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Goszczący w Dwójce nowy dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie opowiadał o planach związanych z działalnością tego miejsca. Wśród nich znajdują się wydarzenia towarzyszące zaplanowanej na maj-sierpień ekspozycji portretów Marcella Bacciarellego.

- Oprócz działań w obszarze historii sztuki, ważne będzie również rozwijanie aspektu naukowego i popularnonaukowego. Z okazji otwarcia wystawy prac Bacciarellego, zorganizujemy dwie sesje historyczne - pierwsza poświęcona jest malarstwu Marcella Bacciarellego i sztuki malowania portretów, druga zaś odnosi się do okresu przełomu między II a III rozbiorem Polski. Okres ten sprzężony jest z Bacciarellim, którego biografia spinała te dwa okresy - dodał prof. Wojciech Fałkowski.

W nagraniu audycji posłuchamy o planach związanych z wystawą "Znaki wolności", organizowaną z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Bartosz Panek

Gość: prof. Wojciech Fałkowski (dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie)

Data emisji: 8.01.2018

Godzina emisji: 18.00

mz/kk

Czytaj także

"Dziady" 1967. Dejmek wsadza kij w mrowisko

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 21:00
– Podczas prób dało się wyczuć atmosferę uczestniczenia w czymś, co narasta i co może mieć jakieś konsekwencje – wspominał Damian Damięcki, odtwórca roli Jakuba w legendarnym spektaklu Kazimierza Dejmka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"The Crown". Serialowe życie królowej Elżbiety

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 15:29
W audycji "O wszystkim z kulturą" porozmawiamy o dwóch sezonach nagradzanego serialu opowiadającego o wydarzeniach na dworze brytyjskim, począwszy od roku 1947 roku.
rozwiń zwiń