Po konkursie. Słuchowiska o "człowieku uwikłanym w dźwięki"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 19:00
– Laureaci konkursu dali mnóstwo odpowiedzi na pytanie, czym może być muzyka, a zarazem wznieśli te odpowiedzi na wyższy poziom – mówił reżyser Maciej Wojtyszko.
Audio
  • Po konkursie. Słuchowiska o "człowieku uwikłanym w dźwięki" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Leningradartist/wikimedia/CC BY-SA 2.5

Zobacz więcej
mikrofon duży.jpg
Konkurs na słuchowisko rozstrzygnięty!

Zorganizowany przez Dwójkę i stowarzyszenie ZAiKS konkurs na słuchowisko rozpisano z okazji przypadającej w 2017 roku 80. rocznicy powstania Programu 2 Polskiego Radia. Uczestnicy mieli napisać tekst niespełna godzinnego spektaklu radiowego na temat "Muzyka: bohater, inspiracja, pretekst".

– Już sam temat uruchamia wyobraźnię piszącego w kierunku tego, jak to będzie brzmiało – zauważył Maciej Wojtyszko, który zasiadał w jury. – Nawet jeśli opowiadamy o scenografii. Jak bowiem brzmi scenografia? Jak się słyszy kolory? – powiedział.

Z jurorami i laureatami konkursu rozmawialiśmy o tajemnicach kryjących się w dźwięku i muzyce, a także o nagrodzonych słuchowiskach i o tym, z jakimi problemami spotkali się autorzy tekstów - niektórzy z nich bowiem nigdy wcześniej nie pisali o muzyce.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Liliana Bardijewska, Monika Milewska, Marek Kochan (laureaci konkursu na słuchowisko), Maciej Wojtyszko, Wojciech Tomczyk (jurorzy konkursu na słuchowisko)

Data emisji: 4.10.2016

Godzina emisji: 18.00

mc/ab

reklama

Czytaj także

"Kotka Brygidy". Holocaust oczami dziecka

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 16:00
- Na całej Pradze nie było kwiatów, bo ludzie żegnali swoich sąsiadów idących do getta - przywoływała Anna Rudniańska jedną ze scen swojej książki "Kotka Brygidy", powieści dla dzieci o Holocauście.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mrożek w radiu. Tak powstało "Pieszo"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 17:00
Zapraszamy do wysłuchania reportażu z prób do słuchowiska "Pieszo" wg dramatu Sławomira Mrożka - teatralnej premiery radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń