Twórczość Jerzego Pilcha w multimedialnym spektaklu

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 15:00
Jerzy Pilch doczekał się spektaklu opartego na swoich książkach. Multimedialne widowisko miało swoją premierę w Warszawie podczas otwarcia Big Book Festivalu.
Audio
  • Relacja z premiery spektaklu "Wieczorem. W poszukiwaniu Jerzego Pilcha"
Plakat do spektaklu Wieczorem. W poszukiwaniu Jerzego Pilcha
Plakat do spektaklu "Wieczorem. W poszukiwaniu Jerzego Pilcha"Foto: Materiały promocyjne

Spektakl "Wieczorem. W poszukiwaniu Jerzego Pilcha" opowiada o czytaniu, o tym, czym może być literatura, a także o słabościach człowieka i lęku przed samotnością. Twórcami widowiska są Krzysztof Czeczot, Anna Król, Łukasz Simlat, Adam Walicki i Janusz Chabior.

- Ramę narracyjną opowieści tworzy rozmowy pary narratorów, którzy, czytając Pilcha, próbują uchwycić to, co dla nich samych jest w jego twórczości najistotniejsze. Aktorzy wcielają się w różne postaci z książek, a także w... samego pisarza - mówią twórcy spektaklu.

Wyjaśniają też, dlaczego w swoim widowisku nie chcą opowiedzieć linearnej historii i w jaki sposób atmosferę spektaklu budują eksperymentalna muzyka i nietypowe rozwiązania inscenizacyjne.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Monika Pilch

Data emisji: 16.06.2015

Godzina emisji: 15.00

mg/jp

Czytaj także

Borowski: teatr offowy spełnił się do 1989 roku

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 10:00
- W demokracji te same działania można było przecież realizować w zwykłym teatrze repertuarowym - mówił reżyser Piotr Borowski, zapraszając na obchody 20-lecia swojego Studium Teatralnego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr Wielki - Opera Narodowa. Nowy sezon

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 08:50
Najważniejsze wydarzenia nadchodzącego sezonu w warszawskim TWON w audycji "Wybieram Dwójkę" skomentował Jacek Hawryluk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znamy plany festiwalu "Warszawa Singera": koncerty, teatr i rodzinny piknik

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 12:50
Koncerty m.in. kantorów, muzyki klezmerskiej i jazzowej, spektakle teatralne zaplanowano w programie XII Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera", który odbędzie się 22-30 sierpnia w Warszawie. Nowością będą imprezy w rejonie Pałacu Kultury i Nauki.
rozwiń zwiń