Dr George Yacoub. Opowieści Polaka z Syrii

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 12:00
Gościem "Zapisków ze współczesności" był arabista z Uniwersytetu Warszawskiego, urodzony w syryjskim mieście Al-Hasaka.
Audio
  • Dr George Yacoub o rodzinnym miasteczku w Syrii, o szkole, o mieszance religijno-etnicznej, wreszcie o podjętych w Damaszku studiach prawniczych i decyzji wyjazdu na stypendium do Polski (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Dr George Yacoub o przyjeździe do Polski na studia, nauce języka polskiego w łódzkiej szkole dla cudzoziemców oraz o fascynacji polskim teatrem i literaturą (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Dr George Yacoub o studiach na wydziale archeologii śródziemnomorskiej UW, o życiu studenckim i o początkach pracy na wydziale arabistyki i islamistyki UW (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Dr George Yacoub o pracy na wydziale arabistyki i islamistyki UW, o swojej fascynacji literaturą polską (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Dr George Yacoub mówi o tym, jak trwająca od 5 lat wojna w Syrii zmieniła życie jego i jego rodzeństwa (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Dr George Yacoub często gości w Polskim Radiu, komentując wydarzenia na Bliskim Wschodzie
Dr George Yacoub często gości w Polskim Radiu, komentując wydarzenia na Bliskim WschodzieFoto: Grzegorz Śledź/PR2

W 1971 roku George Yacoub otrzymał stypendium zagraniczne i przyjechał do Polski na studia. Od 1979 roku jest pracownikiem naukowym w katedrze Arabistyki i Islamistyki UW.

***

Tytuł audycji: Zapiski ze współczesności

Przygotowała:  Ewa Stocka-Kalinowska

Data emisji: 16-20.05.2016

Godzina emisji: 11.45

mc/bch

Czytaj także

Czy terroryści są muzułmanami?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2015 19:00
- Nie istnieje żadne Państwo Islamskie. To organizacja terrorystyczna, której przeciwstawia się cały islamski świat - podkreślał Mohamed Adham Abd El Aal z Muzułmańskiego Związku Religijnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka, która nie pozwala zapomnieć o dramacie Syrii

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 20:30
Syryjska uciekinierka polityczna Samar Yazbek narażała życie, trzykrotnie powracając do rodzinnego kraju. Efektem tej odwagi jest książka "Przeprawa. Moja podróż do pękniętego serca Syrii".
rozwiń zwiń