X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Książka, która nie pozwala zapomnieć o dramacie Syrii

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 20:30
Syryjska uciekinierka polityczna Samar Yazbek narażała życie, trzykrotnie powracając do rodzinnego kraju. Efektem tej odwagi jest książka "Przeprawa. Moja podróż do pękniętego serca Syrii".
Audio
  • Rozmowa o książce Samar Yazbek "Przeprawa. Moja podróż do pękniętego serca Syrii" (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Fragment okładki książki Samar Yazbek Przeprawa. Moja podróż do pękniętego serca Syrii
Fragment okładki książki Samar Yazbek "Przeprawa. Moja podróż do pękniętego serca Syrii"Foto: wydawnictwa Karakter/materiały prasowe

Pięć lat po rozpoczęciu wojny w Syrii obraz tego kraju jest skrajnie uproszczony i stabloidyzowany - sprowadza się do uchodźców i terrorystów, którzy zalewają Europę. Brakuje świadectw z samego środka ogarniętego chaosem kraju. Książka Samar Yazbek może wypełnić tę lukę.

– Jednym z powodów jej wydania jest to, że ta wojna coraz mniej wszystkich interesuje, choć z jej skutkami mamy coraz więcej do czynienia w Europie – mówiła Małgorzata Szczurek z wydawnictwa Karakter.

Tłumaczka i edytorka zwracała uwagę na brak tekstów, które pozwoliłyby zrozumieć to, co dzieje się w Syrii i wokół nas. – Gdy natknęłam się na wywiad z Samar Yazbek w "Guardianie", pomyślałam, że jej książka pozwoli coś wyjaśnić – opowiadała, dodając, że syryjska dziennikarka podejmuje to zadanie w pogłębiony, lecz także dość przewrotny sposób.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Bartosz Panek

Goście: Małgorzata Szczurek (tłumaczka, edytorka, redaktorka z wydawnictwa Karakter), Błażej Popławski (publicysta), dr George Yacoub (orientalista, Syryjczyk mieszkający w Polsce)

Data emisji: 5.04.2016

Godzina emisji: 18.00

mc/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Syria i Ukraina, czyli co łączy pozornie odległe interesy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 18:00
- Jeśli połączymy interes rosyjski, czyli Ukrainę z interesem amerykańskim, jakim jest nowy układ sił na Bliskim Wschodzie, to oba te państwa odczuwają silną presją, by porozumieć się w tych tematach - mówi dr Agnieszka Bryc, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Umowa Unia-Turcja. "Uchodźcy jako element gry"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 18:00
- Turcja zdawała sobie sprawę z tego, że jest jedynym, w przekonaniu europejskich liderów, rozwiązaniem problemu uchodźców. I świadomie to wykorzystała – podkreślał Karol Wasilewski z Centrum Inicjatyw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pakistan jest w stanie wojny z samym sobą"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 17:59
- To państwo nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa żadnej z grup religijnych i etnicznych - mówił w Dwójce Patryk Kugiel, który opowiadał o sytuacji w Pakistanie po ostatnim zamachu terrorystycznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojska USA w Europie. "Potencjał jest odbudowywany"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 18:51
- Jeszcze pięć lat temu w ogóle nie było w Europie amerykańskich wojsk lądowych. To, co dzieje się teraz, to znaczący postęp – mówił publicysta Andrzej Talaga.
rozwiń zwiń