X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znawczyni literatury i teatru

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2011 13:05
Bohaterką cyklu gawęd jest prof. Dobrochna Ratajczakowa kierownik Zakładu Dramatu i Teatru w Instytucie Filologii Polskiej im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Audio
  • Prof. Dobrochna Ratajczakowa wspomina swój dom rodzinny, jego zwyczaje, najbliższych, swoje lata szkolne i opowiada o swojej obecnej rodzinie
  • Prof. Dobrochna Ratajczakowa opowiada, jak narodziły się jej zainteresowania teatralne
  • Prof. Dobrochna Ratajczakowa mówi o sposobach badania teatru
  • Prof. Dobrochna przypomina część swojego dorobku autorskiego .Przypomina też ciekawsze spektakle , które pamięta do dziś

Przez pięć kolejnych dni w tym tygodniu naszym gościem jest prof. Dobrochna Ratajczakowa - literaturoznawca i teatrolog - kierownik Zakładu Dramatu i Teatru w Instytucie Filologii Polskiej im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorka wielu artykułów, rozpraw, haseł słownikowych i encyklopedycznych, opracowań poświęconych różnym autorom i gatunkom dramatycznym a także formom teatralnym.

Jest również autorką ważnych dla czytelników interesujących się historią teatru, książek, m.in. o Teatrze Artystycznym Bolesława Leśmiana, o polskiej tragedii klasycystycznej, "Obrazy narodowe w dramacie i teatrze", o polskim dramacie emigracyjnym po 1939 roku Mąż pani Dobrochny - Józef Ratajczak był znanym poetą, prozaikiem ,felietonistą i recenzentem, przez wiele lat współpracującym z rozgłośnią radiową w Poznaniu…

W pierwszej gawędzie pani profesor wspomina swój dom rodzinny, jego zwyczaje, najbliższych, swoje lata szkolne i opowiada o swojej obecnej rodzinie. 

W drugiej gawędzie opowiada, jak narodziły się jej zainteresowania teatralne. Wspomina tych, którzy pomogli  jej je rozwinąć.

Podczas trzeciego spotkania prof. Ratajczakowa omawia sposoby badania teatru.  

W czwartej gawędzie mówi o swojej obszernej biblotece, której znaczną część zajmują , rękopisy różnych sztuk z XVII i XVIII wieku, książki z różnych dziedzin  i publikacje własne.

W piątej gawędzie przypomina część swojego dorobku autorskiego.Przypomina też ciekawsze spektakle, które pamięta do dziś.

Zaprasza Iwona Malinowska.

21-25 lutego (poniedziałek-piątek), godz.11:45

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuka patrzenia

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2010 10:30
Zapraszamy do wysłuchania gawęd Anny Beaty Bohdziewicz – jednej z najciekawszych osobowości polskiej fotografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W stronę pamięci

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2011 09:29
W tym tygodniu w naszym cyklu wspomnień – Jerzy Klimko, emerytowany nauczyciel, kombatant. Zapraszamy codziennie o 11.45.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uporczywość traumatycznej pamięci

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2011 07:10
- Czasem tydzień jest ważniejszy i określa osobę lepiej niż całej jej życie - mówił Tomasz Piotrowski, który nagrywa wspomnienia nieznanych świadków XX-wiecznej historii.
rozwiń zwiń