X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Józef Wilkoń ramię w ramię z Don Kichotem

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 18:50
Zapraszamy na audycję specjalną, w której spotkamy się z Józefem Wilkoniem, ilustrowanym "Don Kichotem" i hiszpańską muzyką.
Okładka wydania Przemyślnego  zlachcica Don Kichotea z Manchy z ilustracjami Józefa Wilkonia
Okładka wydania "Przemyślnego zlachcica Don Kichote'a z Manchy" z ilustracjami Józefa WilkoniaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

We wtorek 11 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyło się wyjątkowe spotkanie z ilustratorem, malarzem, rzeźbiarzem i historykiem sztuki Józefem Wilkoniem. Po wielu latach spełniło się marzenie artysty - nakładem Chain Fundacji Chem Poland Na Rzecz Kultury została wydana powieść Miguela de Cervantesa "Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manchy" w przekładzie Anny Ludwiki i Zygmunta Czernych z ponad stoma ilustracjami Józefa Wilkonia. To ukoronowanie wieloletniej pracy nad tematem Don Kichota. Patronem wydania jest Program 2 Polskiego Radia.

W audycji zaprezentujemy fragmenty koncertu, w którym wzięli udział: Maja Komorowska, Lilianna Stawarz, Artur Janda, Michał Nagy, Maciej Łukaszuk, Oliwia Grabowska, Wiktoria Wolańska, Aleksander Tomaszkiewicz, Maciej Gąsiorek i Robert Kowalski. Wysłuchamy rozmowy z Józefem Wilkoniem, fragmentów powieści Cervantesa oraz muzyki hiszpańskiej i tej inspirowanej "Don Kichotem".

***

Na audycję specjalną w sobotę (15.10) w godz. 20.30-21.30 zaprasza Paweł Siwek.

mc/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryby jako poligon artystyczny. Świat Józefa Wilkonia

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 17:00
Józef Wilkoń popularność zdobył dzięki charakterystycznym rzeźbom i rysunkom zwierząt. Jak się okazuje, istotną rolę w jego artystycznym rozwoju odegrały ryby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szaleństwo i surrealizm. "Pan Tadeusz" wg Wilkonia

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 17:00
- Trzeba spojrzeć na Mickiewicza jako na fenomen ekspresji poetyckiej. On nawet używał środków surrealnych - opowiadał Józef Wilkoń, autor ilustracji do Mickiewiczowskiej epopei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wilkoń: metafory La Fontaine'a mnie nie biorą

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 14:00
- Nie ma powodów, by złe cechy ludzkie ilustrować symbolami głupiego, chytrego czy okrutnego zwierzęcia, bo jest zupełnie na odwrót - mówił w Dwójce wybitny rzeźbiarz i ilustrator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józefa Wilkonia błędne przygody z Don Kichotem

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 18:30
Śmierć wydawcy, brak pieniędzy, a nawet złodzieje... – Don Kichot miał trochę kłopotów – mówił ilustrator o wieloletnich próbach zilustrowania dzieła Cervantesa.
rozwiń zwiń