X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Muzyka, film i literatura składają się u Austera w całość"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 15:41
- Paul Auster przyszedł do mnie nie tylko jako autor książek, lecz w pakiecie z filmem i muzyką. Trudno jest jego twórczość rozpatrywać osobno – mówiła w Dwójce krytyczka literacka Anna Marchewka.
Audio
Paul Auster
Paul AusterFoto: Shutterstock.com/andersphoto

Sontag1200pap.jpg
Logos i Eros. Lata sześćdziesiąte z Susan Sontag

Punktem wyjścia do rozmowy o twórczości znanego amerykańskiego pisarza była jego nowo wydana w Polsce powieść "4321". "3 marca 1947 roku na świat przychodzi Archibald Isaac Ferguson. Człowiek, który może przeżyć swoje życie cztery razy. Za każdym razem los prowadzi go zupełnie inaczej. Tylko jedno się nie zmienia: uczucie do niesamowitej Amy Schneiderman" – czytamy w nocie wydawniczej.

- Pomysł na tę powieść jest bardzo ciekawy. Pisarz daje swemu bohaterowi cztery żywoty, ale naprawdę nowatorskie w tym zamyśle jest to, że kwestią zasadniczą jest dokonywanie wyborów. Auster stawiając swego bohatera na rozdrożu pokazuje, że dróg życiowych mogło być bardzo wiele – powiedziała tłumaczka książki Maryna Makuch.

Najnowsza powieść mistrza literatury amerykańskiej znalazła się na wszystkich listach najważniejszych książek 2017 roku, osiągnęła status bestsellera i nazwano ją epopeją XX wieku. Jak to się stało, że Paul Auster został pisarzem? Czy uznany prozaik inspirował się twórczością filmową Krzysztofa Kieślowskiego? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Dwukropek 

Prowadzi: Andrzej Franaszek

Goście: Maryna Makuch (autorka przekładu najnowszej powieści Paula Austera) i Anna Marchewka (krytyczka literacka)

Data emisji: 9.03.2018

Godzina emisji: 21.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paul Auster: po "Zbrodni i karze" postanowiłem zostać pisarzem

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 20:00
Gość tegorocznego Festiwalu Conrada opowiadał w Dwójce o roli prawdy i fikcji w swoich książkach, o przyjaźni z J.M. Coetzeem, o wadze literackich tłumaczeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seweryna Szmaglewska. Piętno obozu śmierci

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 14:00
W "Literackich portretach" Wacław Holewiński opowiadał o pisarce, na której twórczości zaważył koszmar lat spędzonych w niemieckim obozie koncentracyjnym KL Auschwitz-Birkenau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odczytane z serwetki, kopert, skrawków gazet. Nieznane wiersze Herberta

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 08:00
- Nie wyobrażałem sobie, że on tak pieczołowicie przechowuje swoje rękopisy – mówił Ryszard Krynicki w audycji o wydanym niedawno zbiorze wierszy Zbigniewa Herberta "Utwory rozproszone. Rekonesans 2".
rozwiń zwiń