X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czycz. Stalinizm, polska dusza i zakochany elektryk

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 11:00
– Może to zabrzmi nieco górnolotnie, ale Czycz wspomina, że chciał napisać powieść o robotnikach z powodu poczucia obowiązku – mówiła dr Dorota Niedziałkowska, jedna z edytorek wznowienia książki "Nie wierz nikomu".
Audio
  • Stalinizm, polska dusza i zakochany elektryk. Rozmowa o powieści "Nie wierz nikomu" Stanisława Czycza (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Fragment okładki książki Nie wierz nikomu Stanisława Czycza pod redakcją Doroty Niedziałkowskiej, Justyny Urban i Filipa Fierka
Fragment okładki książki "Nie wierz nikomu" Stanisława Czycza pod redakcją Doroty Niedziałkowskiej, Justyny Urban i Filipa FierkaFoto: materiały prasowe wydawnictwa Korporacja Ha!art

nie-wierz-nikomu okładka.jpg

– Można jednak powiedzieć, że tak naprawdę Czycz chciał napisać powieść o tym, jakie spustoszenie siał w Polsce stalinizm i to, co z pozoru nie wydawałoby się nikomu niczym strasznym. Gdy zarzucano mu, że nie pisał o stalinowskich zbrodniach, odpowiadał, że starał się pokazać inne zjawiska, które niszczyły ludzkie psychiki i dusze – opowiadała dr Dorota Niedziałkowska.

Powieść Stanisława Czycza "Nie wierz nikomu. Baza" po raz pierwszy trafiła do księgarń w 1988 r. W ubiegłym roku, w 20 rocznicę śmierci autora, ukazało się wznowienie książki, ale znacznie wzbogacone - o usunięte przez cenzurę części oraz odnalezione fragmenty niepublikowanego wcześniej tomu pt. "Nadbudowa".

W Dwójce rozmawialiśmy o pracy nad edycją książki, która zaczęła się od śledztwa wydawniczego podjętego przez Dorotę Niedziałkowską i Justynę Urban, i o ciekawej historii tej powieści, w której jedną z najważniejszych ról odegrał Andrzej Wajda.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Goście: dr Dorota Niedziałkowska i dr Justyna Urban (edytorki książki Stanisława Czycza "Nie wierz nikomu")

Data emisji: 15.02.2017

Godzina emisji: 21.30

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ona, czyli on. Prawdziwa płeć Marii Komornickiej

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 13:00
– W internecie pojawiają się dwie wersje tytułu mojej powieści: "Inna od siebie" oraz "Inny od siebie samego". Już samo to świadczy o tym, że mamy do czynienia z kimś o niejednoznacznej tożsamości – mówiła Brygida Helbig, autorka książki o jednej z najbardziej tajemniczych pisarek XX w.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eleonora Kalkowska. Polski talent rozwinięty w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 08:47
- Artystka trafia do Berlina w wyjątkowym momencie w historii. Po 1918 roku niemieckie miasto z jednej strony naznaczone jest militarną porażką, z drugiej jest to okres, w którym ukonstytuowano Republikę Weimarską – powiedziała w Dwójce Anna Dżabagina, badaczka życia i twórczości zapomnianej polskiej pisarki piszącej w języku niemieckim.
rozwiń zwiń