REKLAMA

Krystyna Janda jako Maria Callas. "To duże wyzwanie"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 10:30
- Mamy szansę zobaczenia transformacji Krystyny Jandy w primadonnę stulecia - mówi o spektaklu "Maria Callas. Master Class" w warszawskim Och-Teatrze śpiewaczka Anna Patrys.
Audio
  • Anna Patrys i Mateusz Zajdel o spektaklu "Maria Callas. Master Class" (Poranek Dwójki)
- Krystyna Janda jako jedna z niewielu jest aktorką spełnioną. To ona stawia warunki, jest szefową, wybiera sobie role i nikt jej nie może podskoczyć  mówi Łukasz Maciejewski. Janda jest jedną z bohaterek książki Aktorki. Portrety
- Krystyna Janda jako jedna z niewielu jest aktorką spełnioną. To ona stawia warunki, jest szefową, wybiera sobie role i nikt jej nie może podskoczyć – mówi Łukasz Maciejewski. Janda jest jedną z bohaterek książki "Aktorki. Portrety"Foto: mat. promocyjne Och-Teatru

Premiera spektaklu jest zaplanowana na 3 września. To będzie druga, po osiemnastu latach, próba wcielenia się Krystyny Jandy w postać primadonny. Po raz pierwszy premiera sztuki "Maria Callas. Lekcja śpiewu" Terrence'a McNally odbyła się we wrześniu 1997 roku w warszawskim Teatrze Powszechnym. Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem artystycznym i zebrało świetne recenzje. Obydwa przedstawienia, zarówno to sprzed niemal dwóch dekad, jak i to, które będzie można zobaczyć w Och-Teatrze, wyreżyserował Andrzej Domagalik.

Krystynie Jandzie partnerować będą śpiewacy operowi Anna Patrys (sopran) i Mateusz Zajdel (tenor), którzy opowiadali w Dwójce o pracy nad spektaklem. Mówili m.in. o tym, dlaczego w odegraniu postaci Marii Callas przeszkadza współcześnie internet oraz o wyjaśniali, co wspólnego ze spektaklem ma Meryl Streep.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Paweł Siwek

Data emisji: 26.08.2015

Godzina emisji: 8.35

fbi/bch

Czytaj także

Jak zagrać rotmistrza? "Pilecki" wkrótce w kinach

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 09:00
- Ta rola znacząco wpłynęła na moje życie prywatne - przyznał Marcin Kwaśny, który w fabularyzowanym dokumencie o Witoldzie Pileckim wcielił się w głównego bohatera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pokorny przy swoim wielkim talencie". Wspominamy Jerzego Kamasa

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 19:55
- Był z najściślejszej polskiej czołówki aktorstwa filmowego i teatralnego - wspominała zmarłego Jerzego Kamasa Izabella Cywińska. O aktorze mówili w Dwójce również Artur Barciś i Jan Englert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Porczyk: teatr powinien się wtrącać

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 12:00
- Warto potrząsać ludźmi w teatrze, bo nie zawsze ma kto nimi potrząsnąć w życiu - mówił ceniony aktor, który wystąpi w nowej inscenizacji "Lili Wenedy" w reżyserii Michała Zadary.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bonaparte w Egipcie". Opera z polskimi napisami

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 10:30
Nigdy dotąd niewystawione dzieło Michała Kleofasa Ogińskiego "Zélis i Valcour, czyli Bonaparte w Egipcie" zainauguruje sezon koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń