Mózg Festival. Fluxus jako nowa formuła człowieka

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 11:00
- Artyści Fluxusu zbuntowali się przeciwko skompromitowanej w XX wieku kultury wysokiej i przedstawili nową wizję humanizmu - zapowiadał występ legendarnej grupy na Mózg Festival kurator Grzegorz Pleszyński.
Audio
  • Zaproszenie na 11. Mózg Festival (Poranek Dwójki)
Fragment plakatu promującego 11. Mózg Festival
Fragment plakatu promującego 11. Mózg FestivalFoto: materiały prasowe

- Wchodząc w obszardy absurdu i szoku, zapropowali nową formułę człowieka. Tak jak Zygmunt Freud, badając obszar snów, marzeń, ukrytych pragnień - wyjaśniał nasz gość.

Niepoddająca się łatwym kategoryzacjom twórczość Fluxusu znakomicie pasuje do programu Mózg Festivalu. Impreza jest bowiem spotkaniem artystów tworzących i poruszających się we wszystkich rejonach muzyki współczesnej, sztuki performance, audio i wideo instalacji. Do udziału zapraszani są artyści z całego świata, gdyż jednym z założeń festiwalu jest jego wielokulturowość oraz prezentacje sprzyjające poznawaniu i rozumieniu wieloaspektowości kultur.

Festiwal związany jest oczywiście z legendarnym bydgoskim (a ostatnio także warszawskim) klubem Mózg. Co ciekawe, istniejący od ćwierćwiecza klub zawdzięcza swoją nazwę pewnemu czterolatkowi.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Sławomir Janicki (dyrektor Mózg Festival), Grzegorz Pleszyński (kurator), Jerzy Mazzoll (klarnecista)

Data emisji: 23.10.2015

Godzina emisji: 8.35

mm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polsko-ukraiński tygiel muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 18:00
W sobotnim "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z zespołem Dagadana, który tego samego dnia występuje na warszawskim Mokotowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Namysłowski: zmuszają mnie do grania staroci!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 10:30
–  Nie wracam do dawnych utworów, chyba że jestem zmuszony do tego, jak w przypadku "Kujaviak goes funky" – mówił jazzman, który zapraszał w Dwójce na Silesian Jazz Festival.
rozwiń zwiń