Wspomnienie o Danucie Szaflarskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 14:47
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o zmarłej 19 lutego aktorce, która była jedną z pierwszych powojennych gwiazd filmowych.
Audio
  • Wspomnienie o Danucie Szaflarskiej (Poranek Dwójki)
  • Krzysztof Pastor o swojej karierze choreograficznej i nie tylko (Poranek Dwójki)
  • Jarosław Thiel o Akademii Mendelssohnowskiej w NFM we Wrocławiu (Poranek Dwójki)
  • Stanisław Łubieński poleca książkę Michała Cichego "Pozwól rzece płynąć" (Poranek Dwójki)
Danuta Szaflarska
Danuta SzaflarskaFoto: PAP/Maciej Kłoś

Zmarła w wieku 102 lat aktorka występowała w Starym Teatrze w Krakowie, a następnie w Łodzi - w Teatrze Kameralnym. W 1949 r. przeniosła się do Warszawy. Do 1957 r. występowała w Teatrze Współczesnym, potem w Narodowym. Od 1966 r. do przejścia na emeryturę w roku 1985 pracowała w Teatrze Dramatycznym. Potem gościnnie występowała na scenach niemal wszystkich warszawskich teatrów.

Ponadto w audycji spotkaliśmy się z Krzysztofem Pastorem, Dyrektorem Polskiego Baletu Narodowego, choreografem i inscenizatorem, który obchodzi 60-lecie urodzin a także 30-lecie pracy choreograficznej.

W programie rozmawialiśmy się również z dyrektorem Wrocławskiej Orkeistry Barokowej, który opowiadał o Akademii Mendelssohnowskiej w NFM we Wrocławiu (22-26.02). Tuż przed 9 swoje rekomendacje kulturalne przedstawił Stanisław Łubieński - pisarz, publicysta i kulturoznawca.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Marcin Pesta

Data emisji: 20.02.2017

Godzina emisji: 6.00

bch/mz

Czytaj także

Tańcząca "Burza" Szekspira przed premierą

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 15:01
W "Notatniku Dwójki" wybraliśmy się na próbę spektaklu baletowego, który będzie miał premierę 9 kwietnia w Teatrze Wielkim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Próba generalna Krzysztofa Pastora

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 19:00
- Przed każdą próbą generalną i premierą bardzo się stresuję. Dlatego wolę pracować bardzo wcześnie rano. Gdy wieczorem pracuję z muzyką , to potem wszystko kołacze mi się po głowie i nie daje spać całą noc - powiedział w Dwójce Krzysztof Pastor, słynny polski choreograf i Dyrektor Polskiego Baletu Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taniec sprzyja zalotom, ale też budowaniu wspólnoty

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 21:00
- Taniec jest momentem, kiedy możemy sprawdzić naszego partnera pod kątem fizycznym, czy ma dobry zapach. W dworskim środowisku taniec był jedyną okazją kiedy osoby mogły się dotknąć przed wejściem w związek - mówiła podczas Dwójkowej dyskusji tancerka i choreografka Romana Angel.
rozwiń zwiń