X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystawa o Powstaniu Warszawskim. "Niemcy są wstrząśnięci"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 11:00
O wyjazdowej ekspozycji "Powstanie Warszawskie 1944" prezentowanej od 1 lipca w niemieckim Peenemünde rozmawialiśmy z dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego Janem Ołdakowskim.
Audio
  • Wystawa o Powstaniu Warszawskim. "Niemcy są wstrząśnięci" (Poranek Dwójki)

Po raz kolejny wystawa pojawiła się w znamiennym dla historii II wojny światowej miejscu - to Muzeum Historyczno-Techniczne na terenie dawnych Zakładów Doświadczalnych Peenemünde, będących w latach 1936-1945 największym centrum zbrojeniowym w Europie. Ekspozycja, która gościła już w Berlinie, jest kontynuacją rozpoczętego w 2014 r. projektu powstałego z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Jan Ołdakowski zwrócił uwagę, że wiedza na temat wojennych losów Warszawy nie jest w Niemczech powszechna. – Mało osób wie o tym, że pod koniec wojny na rozkaz Hitlera wojska niemieckie próbowały zabić 900 tysięcy ludzi i zniszczyć miasto, i o tym, że w Warszawie wybuchło wolnościowe powstanie, które było sprzeciwem wobec ludobójczej polityki III Rzeszy – mówił.

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego opowiadał, że wiedza wyniesiona z wystawy jest dla Niemców "wstrząsem, zdziwieniem, przerażeniem". – Liczba wpisów w księgach pamiątkowych i w internecie pokazuje, że Niemcy podchodzą do tego poważnie – dodał.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 3.07.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Między koszmarem a idyllą". Życie i śmierć Gajcego

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 19:30
– Stygmat niejednoznaczności pojawił się u niego już na początku. Wybitni artyści już tak mają – mówił prof. Stanisław Bereś, autor książki "Gajcy. W pierścieniu śmierci". Rozmowę o biografii poety przypominamy w dniu 73. rocznicy jego śmierci.
rozwiń zwiń