X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Trzeba budować świadomość na temat ładu w przestrzeni"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 10:30
- Przez wiele lat w Polsce panowało myślenie, że najważniejsza jest wolność budowlana i inwestycyjna. Z drugiej strony jednak trzeba pilnować ładu przestrzennego – powiedział Bolesław Stelmach, pełniący obowiązki dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.
Audio
  • Rozmowa z Bolesławem Stelmachem, pełniącym obowiązki dyrektora Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki (Poranek Dwójki)
Bolesław Stelmach, pełniący obowiązki dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki
Bolesław Stelmach, pełniący obowiązki dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i UrbanistykiFoto: PAP/Paweł Kula

Goszczący w Dwójce profesor i architekt mówił m.in. o tym, jak ważna dla uporządkowania przestrzeni w polskich miastach i miejscowościach kluczowa jest zmiana świadomości.

- Zmiany ustawowe to nie wszystko. Ważną rolę odgrywa edukacja, dlatego Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki będzie chciał zaproponować podręczniki szkolne i program nauczania na temat historii sztuki i pięknej przestrzeni. Prawda jest bowiem taka, że w Polsce wciąż panuje spetryfikowany architektoniczny nieład, do którego już przywykliśmy – dodał prof. Bolesław Stelmach.

W nagraniu audycji posłuchamy m.in. o ustawie krajobrazowej oraz o propozycjach rozwiązań służących uporządkowaniu ładu przestrzennego w Polsce.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Bolesław Stelmach (pełniący obowiązki dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki)

Data emisji: 7.12.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdański Teatr Szekspirowski. Aktorzy zamiast szermierzy

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 18:00
- W renesansie teatr ten był budynkiem wielofunkcyjnym - mówił prof. Jerzy Limon, dyrektor teatru, w którego miejscu od początku XVII w. funkcjonowała gdańska Szkoła Fechtunku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Architektura w PRL. "Hansenowie walczyli z anonimowością"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 11:30
- Oskar i Zofia Hansenowie powtarzali, że w architekturze naczelne miejsce zajmuje człowiek. Dlatego w swoich projektach starali się uniknąć typowej dla blokowisk anonimowości – powiedziała Aleksandra Kędziorek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Architekci: Plac Defilad to dowód impotencji PRL-u i III RP

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 19:00
- To miejsce obciążone historią: stalinowskich marszów, wiecu Gomułki i mszy papieskiej Jana Pawła II. Ale też dowód bezsiły miasta, które nie potrafi Placu Defilad sensownie zagospodarować – mówił w Dwójce architekt Czesław Bielecki.
rozwiń zwiń