"Moda w Polsce jest bezpieczna, brakuje oryginalności"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 09:00
- Brakuje mi w naszym kraju takiej mody, jaką tworzył Alexander McQueen - mówiła w Dwójce fotografka Marta Wojtal, która jest gościem odbywającego się w Warszawie panelu dyskusyjnego "Fashion Film Fetish".
Audio
  • Marta Wojtal i Sebastian Kobielski o festiwalu "Fashion Film Fetish" (Poranek Dwójki)
tłum ulica łódź 1983 wiki 1200.jpg
Moda po polsku, czyli... sztuka kamuflażu?

"Fashion Film Fetish" to cykl spotkań poświęcony wybitnym osobowościom i zjawiskom ze świata mody, sztuki i designu. Podczas najbliższej odsłony, zaplanowanej na 17 lipca w warszawskim kinie Muranów, odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu "McQueen", poświęconego postaci kontrowersyjnego kreatora mody. Organizator tego spotkania Sebastian Kobielski podkreślił, że w Polsce trudniej byłoby zaistnieć twórcy takiemu jak Alexander McQueen. - W Wielkiej Brytanii moda jest perłą w koronie. Biznes widzi w niej potencjał, misję, ale też odpowiedzialność społeczną - mówił gość audycji "Poranek Dwójki". - W Polsce brakuje świadomości na ten temat. Z jakichś względów polscy projektanci radzą sobie doskonale za granicą, a nie w kraju.

Pogłębieniu wiedzy na temat znaczenia i wartości mody służą spotkania z cyklu "Fashion Film Fetish". W audycji rozmawialiśmy o tym, z czego bierze się zachowawczy styl ubierania się Polaków, ale też o sile ulicy w kreowaniu światowych trendów.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Marta Wojtal (fotografka), Sebastian Kobielski (stylista fryzur, kreator i artysta, organizator Fashion Film Fetish)

Data emisji: 17.07.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/kh

Zobacz więcej na temat: moda dokument kino

Czytaj także

"Dojmująca codzienność". Beksińscy bez fikcji

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 11:00
– Dla mnie to ważna i uniwersalna historia relacji pomiędzy ojcem a synem – mówił Marcin Borchardt, reżyser dokumentu "Beksińscy. Album wideofoniczny".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktywistka, wybieg i rewolucja. Niepokorni w świecie mody i kinie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 14:27
W Warszawie zakończył się Millenium Docs Against Gravity Festival. Tegoroczna odsłona obfitowała w produkcje, których bohaterami są ikony światowej mody: Vivienne Westwood, belgijski kolektyw Maison Margiela, czy Grace Jones.
rozwiń zwiń