X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Seweryn, Borys Godunow i Puszkin

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 14:20
Gościem audycji będzie wybitny aktor, z którym spotkamy się przed zaplanowaną na 24 maja premierą "Borysa Godunowa" na scenie Teatru Polskiego w Warszawie.
Andrzej Seweryn
Andrzej SewerynFoto: Wojciech Kusiński/PR

To będzie z pewnością jedna z najważniejszych premier teatralnych w tym roku - "Borys Godunow" w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana. Reżyserii dzieła Puszkina podjął się międzynarodowej sławy niemiecki inscenizator Peter Stein, twórca monumentalnego spektaklu "Oresteia", czy wielogodzinnego przedstawienia "Faust" wystawionego na EXPO w Hanowerze z udziałem 35 aktorów.

Inscenizacja "Borysa Godunowa" w Teatrze Polskim zapowiada się równie imponująco. Organizatorzy podkreślają, że będzie to największa i najbardziej wymagająca produkcja artystyczna na polskich scenach dramatycznych w ostatnich 30 latach. W roli tytułowej - sam Andrzej Seweryn. Z aktorem, dyrektorem Teatru Polskiego porozmawiamy o 9.30 m.in. o aktualności dzieła Puszkina, o pracy nad rolą i przygotowaniach do premiery (transmisja wideo).

W audycji, wraz z Piotrem Kędziorkiem, szefem Radiowego Centrum Kultury Ludowej zaprosimy Państwa na 22. Festiwal Folkowy Nowa Tradycja. Od 16 do 19 maja zaprezentują się artyści inspirujący się muzyką  ludową i muzyką historyczną mniejszości etnicznych. Konkurs odzwierciedla bieżącą sytuację sceny polskiej folkowej i jest możliwością zaprezentowania się dla młodych, obiecujących grup. Szczegóły programu oraz zaproszenia po godz. 8.30 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji:

  • Borys Lankosz oraz Łukasz Simlat o unikalnym dokumencie: "Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna".
  • rekomendacje kulturalne Janusza Wawrowskiego
  • w cyklu "Historia Pewnego Utworu" - suita baletowa Igora Strawińskiego "Pulcinella"
  • Łódź Design Festival w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy projektanci i ich dzieła mogą nam zaprojektować dobre życie

Od poniedziałku (13.05) "Płytą Tygodnia" będzie album Cypriena Katsarisa. Zapraszamy również do udziału w konkursie "Dwójka na piątkę".

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (15.05) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pokazać racje, nie osądzać". Conrad w Teatrze Polskim

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 10:00
- Pracując nad tym spektaklem, założyliśmy bachtinowską strategię czytania, dialogowej nierozstrzygalności – mówił Janusz Opryński o przygotowywanym w Teatrze Polskim w Warszawie we własnej adaptacji i reżyserii "W oczach Zachodu" Josepha Conrada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Kuśmider: tekst "Fausta" wypala piętno w aktorze

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 11:00
- Zanurzenie się w dzieło Goethego powoduje, że w nocy się mniej śpi - na insceniację "Fausta" w nowym cyklu Dwójki i Teatru Polskiego, zapraszał odtwórca głownej roli Szymon Kuśmider.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tłumaczka: rozmawiam z komputerem, by usłyszeć każdą frazę

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 11:02
- W dramacie bardzo ważne jest myślenie o tym, że ten tekst zabrzmi ze sceny, że musimy pilnować pewnych zbitek brzmieniowych, że musimy ułatwić aktorom pracę, a nie utrudnić. Ja się zresztą nawet lepiej czuję w dialogu niż w narracji prozatorskiej, ale i tak zawsze sprawdzam nasłuch, jak brzmi każda fraza - mówiła w Dwójce Agnieszka Lubomira Piotrowska.
rozwiń zwiń