X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paulina Wilk: Literacka Nagroda Nobla powinna trafiać w ducha czasu

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 10:32
- Trudno jest dziś jurorom nagród literackich dobrze wybrać, to znaczy wybrać tak, żeby ta nagroda miała szansę rezonować wśród ludzi, zrobić coś dobrego dla autora, jego książek i literatury - mówiła w Dwójce dziennikarka Paulina Wilk.
Audio
  • Paulina Wilk o Literackiej Nagrodzie Nobla (Poranek Dwójki)
Paulina Wilk
Paulina WilkFoto: PR2
Obejrzyj
Paulina Wilk o Literackiej Nagrodzie Nobla (Poranek Dwójki)

We wtorek (10.12) Olga Tokarczuk odbierze z rąk króla Szwecji Literacką Nagrodę Nobla za rok 2018. Zdaniem Pauliny Wilk, wybór polskiej pisarki był trafną decyzją, ponieważ jej literatura nawiązuje do pewnych trendów w świecie literackim. Jak podkreśliła publicystka, Olga Tokarczuk nie jest autorką, która tworzy w oderwaniu od tego, jak będzie przez czytelników odbierana.

Paulina Wilk zaznaczyła, że Nagroda Nobla w dziedzinie literatury, podobnie jak inne nagrody literackie, znajduje się w trudnej sytuacji. - Albo jurorom uda się połączyć swoje ideały z tym, co jest jakąś zbiorową emocją czasu, albo werdykt będzie oderwany od tych głównych nurtów rzeczywistości. A myślę, że Olga Tokarczuk, również w swojej mowie noblowskiej, pięknie pokazała, jak bardzo jest wpleciona w różnego rodzaju opowieści, które w tej chwili się toczą - mówiła w Dwójce dziennikarka.

Jaki wpływ ma Literacka Nagroda Nobla na rynek czytelniczy na świecie? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Paulina Wilk (dziennikarka, reportażystka, pisarka, współorganizatorka Big Book Festival)

Data emisji: 10.12.2019

Godzina emisji: 8.30

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nobel Wisławy Szymborskiej. Poezja jako sposób na życie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 07:00
Literacka nagroda Nobla została przyznana Szymborskiej 23 lata temu za "poezję, która z ironiczną precyzją pozwala historycznemu i biologicznemu kontekstowi wyjść na światło we fragmentach ludzkiej rzeczywistości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Świat umiera, a my nawet tego nie zauważamy". Mowa noblowska Olgi Tokarczuk

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2019 19:05
- Coś jest ze światem nie tak. To poczucie, zarezerwowane kiedyś tylko dla neurotycznych poetów, dziś staje się epidemią nieokreśloności, sączącym się zewsząd niepokojem - mówiła Olga Tokarczuk, laureatka Literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok podczas wykładu noblowskiego.  
rozwiń zwiń