X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zobaczyć muzykę Kilara i Góreckiego

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 17:50
- Tym konkursem chcemy udowodnić, że każda muzyka posiada pewne treści - mówił w Dwójce Zygmunt Konieczny, jeden z jurorów przedsięwzięcia "Let's see the music!"
Audio
  • Janusz Bielecki i Zygmunt Konieczny o konkursie "Let's see the music"
  • Anna Potocka o wystawie "Gdzie jest grafika? W poszukiwaniu nowych znaczeń"
Zobaczyć muzykę Kilara i Góreckiego

"Let's see the music!" organizowany jest w ramach Screen and Sound Fest. To międzynarodowy, otwarty konkurs na wizualizację filmową utworów muzycznych (w postaci animacji, krótkiego filmu, czy uwiecznionej inscenizacji - po prostu w całkowicie dowolnej formie, na jaką tylko  pozwala twórcza wyobraźnia). - Muzyka bardzo często u słuchaczy wywołuje obrazy , czasami wręcz poszczególne tonacje wywołują kolory. Dzięki festiwalowi będzie można zobaczyć jak wygląda muzyka i jak wyglądają różnice w jej postrzeganiu - tłumaczył w "Poranku Dwójki" kompozytor Janusz Bielecki.
W audycji rozmawialiśmy też z dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, Anną Potocką, na temat wystawy "Gdzie jest grafika ? W poszukiwaniu nowych znaczeń". Ekspozycja odbędzie się w ramach Międzynarodowych Triennale Grafiki - Kraków 2012
Poza tym w naszej audycji: "Słowo na dzień", kalendarium, przegląd prasy, wiadomości kulturalne, zaproszenia na imprezy kulturalne oraz cykl: "Piosenka z rekomendacją" (tym razem wybiera aktor Wojciech Wysocki).
Jak zwykle zapraszaliśmy również do udziału w naszym konkursie "Płyta Tygodnia": Janine Jansen z towarzyszeniem Londyńskiej Orkiestry Filharmonicznej, a także pianisty Itamara Golana i skrzypka Borysa Browcyna, grają II Koncert skrzypcowy i Sonaty Sergiusza Prokofiewa. To nowy album firmy Decca.
Program prowadził Marcin Pesta.
30 stycznia (środa)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

30-lecie Gruppy: malarze "krzyczących" obrazów

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 08:00
Byli jedną z najważniejszych formacji w polskiej sztuce lat 80. - To było fajne. Naprawdę. Byliśmy w centrum wydarzeń na własne życzenie - mówi Gruppa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrowersyjna sztuka nie wystarczy. Artystami rządzi PR

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 07:32
Jakie znaczenie dla artystów mają ich relacje z krytykami? - Istnieje problem PR-u we współczesnej sztuce i nie zawsze korzystnego wpływu na promocję sztuki. Czasami jest to manipulowanie pewnymi wartościami i o tym trzeba sobie powiedzieć - mówi Piotr Sarzyński z "Polityki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka sztuka, taka Polska

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2013 11:19
W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o pracach z nowej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej prezentowanej w Pałacu Prezydenckim. Wśród wystawionych dzieł znalazły się prace Wilhelma Sasnala, Alina Szapocznikow i Olgi Czernyszewej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prowokacyjny, tajemniczy kształt

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 10:39
W "Notatniku Dwójki" spotkaliśmy się z Krzysztofem M. Bednarskim. Ceniony rzeźbiarz opowiedział o swoim najsłynniejszym projekcie, pokazywanym właśnie w Warszawie.
rozwiń zwiń