X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

150 tysięcy listów Jerzego Giedroycia

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 23:00
– To prawdopodobnie epistolograficzny rekord świata – mówił Wojciech Sikora, prezes Stowarzyszenia Instytut Literacki "Kultura".
Audio
  • Wojciech Sikora i Stanisław Mancewicz o zakończonej inwentaryzacji zbiorów Instytutu Literackiego (Wybieram Dwójkę)
Redaktor naczelny miesięcznika Kultura Jerzy Giedroyć w siedzibie Instytutu Literackiego w Maisons-Laffitte pod Paryżem
Redaktor naczelny miesięcznika "Kultura" Jerzy Giedroyć w siedzibie Instytutu Literackiego w Maisons-Laffitte pod ParyżemFoto: PAP/Jerzy Ruciński

Od czerwca 2009 do końca 2015 r. trwał realizowany przez Bibliotekę Narodową i dyrekcję Archiwów Państwowych projekt inwentaryzowania zbiorów Instytutu Literackiego w Maisons-Laffitte. Główną częścią archiwum jest korespondencja redaktora naczelnego "Kultury" Jerzego Giedroycia. – To listy w dwie strony, "od i do", co jest rzadkością w tego typu zbiorach – zauważył Stanisław Mancewicz, redaktor naczelny portalu kulturaparyska.com.

Ale to nie koniec. Zinwentaryzowana "Kultura" to 185 metrów bieżących dokumentów, 60 tysięcy książek i czasopism, a także 8 tysięcy zdjęć zgromadzonych od 1945 do 2010 r. – To zbiór unikalny na skalę światową, wpisany zresztą na listę "Pamięć Świata" UNESCO – powiedział Wojciech Sikora, opowiadając o niepowtarzalnych archiwaliach Instytutu Literackiego.

***

Rozmawiała: Ewa Stocka-Kalinowska

Goście: Wojciech Sikora (prezes Stowarzyszenia Instytut Literacki "Kultura"), Stanisław Mancewicz (redaktor naczelny portalu kulturaparyska.com)

Data emisji: 5.01.2016 

Godzina emisji: 16.15

Materiał wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kultura" w sieci. Zasoby Maisons-Laffitte dostępne online

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 11:00
- Redaktor Jerzy Giedroyc bardzo nie lubił kapliczek. Wręcz testamentalnie zastrzegł, że Instytut Literacki ma być miejscem pracy. Tak też się dzieje. W ostatnich latach największym przedsięwzięciem był portal kulturaparyska.com - mówi w Dwójce dyrektor Instytutu Literackiego Wojciech Sikora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Giedroyc: polityka nie jest sakramentem

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 20:00
– Wierność jest bardzo piękną cechą, ale nie w polityce – mówił Jerzy Giedroyc o podejściu do spraw publicznych swojego przyjaciela i publicysty Juliusza Mieroszewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wschodni projekt Giedroycia. Partnerstwo, nie ingerencja

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2015 14:00
- Nie chodziło tylko o to, by być partnersko z sąsiadami, ale żeby wyzbyć się tradycyjnego polskiego paternalizmu - prof. Andrzej Mencwel przypomniał poglądy Jerzego Giedroycia na relacje z wschodnimi sąsiadami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice Biblioteki "Kultury"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 16:00
W przededniu 15. rocznicy śmierci Jerzego Giedroycia w "Zagadkowym kwadransie" opowiadaliśmy o słynnej serii wydawniczej paryskiej "Kultury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Giedroyc: okres po 1989 roku został zmarnowany

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 12:57
- Byłem jednym z nielicznych ludzi, którzy wierzyli w upadek ZSRR. Od razu stanąłem na stanowisku, że trzeba się przygotować na tę chwilę - mówił w archiwalnym radiowym nagraniu z 1993 roku redaktor "Kultury".
rozwiń zwiń