Afryka – między mitem a rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 18:50
Jak wyobrażana jest współczesna Afryka? Jak tworzy się jej mit? Wreszcie – jaka jest recepcja kultury krajów afrykańskich w Polsce i Europie?
Afryka  między mitem a rzeczywistością
Foto: Glow Images/East News

To tematy najbliższej audycji z cyklu "Słuchaj świata". Naszymi gośćmi będą: dziennikarz Polskiego Radia Dariusz Rosiak, Małgorzata Szczurek z wydawnictwa "Karakter" oraz afrykanista Błażej Popławski.
Zapraszają Bartosz Panek i Kuba Borysiak.
12 października (niedziela), godz. 16.00-18.00

Zobacz więcej na temat: Afryka KULTURA

Czytaj także

Dziś prawdziwych kibuców już nie ma...

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 10:00
Wielki żydowski przywódca Ben Gurion uważał, że najlepsi Żydzi mieszkają w kibucach. Dziś ta jedna ze sztandarowych instytucji życia społecznego w Izraelu powoli zamienia się w miejsce generujące przede wszystkich ruch turystyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Japonii pijany kierowca traci pracę

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2014 13:24
- Prawo pisane jest tam bardzo lapidarne i dość łagodne, istnieje za to rygorystyczny szereg norm zwyczajowych, których trzeba przestrzegać, jeśli chce się uniknąć poważnych konsekwencji – mówił w Dwójce Jacek Wan, znawca Japonii i tamtejszych zwyczajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Chile ciężkie książki ustawia się na najniższej półce

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 15:30
- Tematem, który często tutaj wypływa przy grillu, jest trzęsienie ziemi. Osoba, która nie miała z nim doświadczeń, czuje się w towarzystwie wyobcowana - o życiu codziennym w Chile w audycji "Słuchaj świata" opowiadali znawcy tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskich Brazylijczyków poznasz po nazwisku

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 18:00
Na południu Brazylii mieszka niezwykle liczna grupa osób polskiego pochodzenia. Skąd się tam wzięli? Czy poza nazwiskiem i korzeniami coś łączy je z Polską? Temat zbadała w reportażu "Listy Brazylia - Polska" Katarzyna Błaszczyk, która w Dwójce opowiedziała o swojej fascynującej podróży do kraju kawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ethio-jazz - bunt etiopskiej duszy

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 18:50
Dla Etiopczyków tekst jest ważniejszy niż muzyka. Dużo czasu im zajęło, by zrozumieć, że komuś, kto nie rozumie słów, utwór może się podobać - mówią goście audycji "Słuchaj świata".
rozwiń zwiń