X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dwójka na zamku w Kórniku. Co kryją jego komnaty?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 17:33
Ponoć straszy tam Biała Dama. Na szczęście z portretu schodzi tuż przed północą. My będziemy tam znacznie wcześniej, by porozmawiać o historii zamku, znajdującym się w nim niesamowitym księgozbiorze oraz roślinach otaczających zabytek.
Zamek Kórnicki, w stylu neogotyku angielskiego
Zamek Kórnicki, w stylu neogotyku angielskiegoFoto: PAP/Jan Morek

Początki zamku w Kórniku sięgają XIII wieku, jego obecny kształt zawdzięczamy Tytusowi Działyńskiemu, a fakt, że zamek należy do narodu polskiego – Władysławowi Zamoyskiemu. Historia zamku, związana z nim legenda o Białej Damie, niezwykle cenne zbiory muzealne i biblioteczne (księgozbiór liczący dziś 350 tys woluminów powstaje od 1826 roku), a także 36-hektarowy park - słynne Kórnickie Arboretum z ponad 3 tysiącami gatunków roślin - to główne zagadnienia, którymi zajmiemy się w najbliższej audycji "Dwójka na miejscu".

Naszymi gośćmi będą historycy, pracownicy zamku i ludzie kultury, m.in. prof. Hanna Kóčka-Krenz, Barbara Wysocka, Kazimierz Krawiarz czy śpiewaczka Edyta Krzemień, której koncert w Kórniku rozpocznie się bezpośrednio po naszej audycji.

***

Na audycję "Dwójka na miejscu" zapraszamy w sobotę (7.12) w godz. 15.00-17.00. Program poprowadzą Milena Gąsienica i Michał Nowak.

bch/jp

Zobacz więcej na temat: wielkopolskie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwójka na Miodowej, czyli w artystycznej enklawie Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 17:00
- To miejsce o wyjątkowej atmosferze. Sama architektura całego placu otoczonego budynkami dydaktycznymi, szkołami muzycznymi, Akademią Teatralną tworzy ciekawą przestrzeń dla działalności młodych artystów - mówił w Dwójce wiolonczelista Marcin Zdunik, absolwent ZPSM Nr 1 w Warszawie, znaną powszechnie jako "Miodowa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płock. Miasto, gdzie historia przemawia donośnym głosem

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 17:00
To była średniowieczna stolica Polski, w której działa dziś – nieprzerwanie od XII wieku – najstarsza szkoła w naszym kraju. Płock, bo o nim mowa, to również rodzinne miasto lidera znakomitej grupy Lao Che oraz twórcy słynnego znaku Solidarności. Jedno z najstarszych polskich miast znalazło się na trasie naszych dziennikarzy w plenerowej audycji "Dwójka na miejscu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działdowo. Miasto pogranicza i poezji

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 13:20
- Przyjeżdżają do nas różne ważne osobistości i mówią, że takiej publiczności, tylu poetów zebranych w jednym miejscu jeszcze nie widzieli - podkreślała w "Dwójce na miejscu" Jadwiga Smółka ze Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa.
rozwiń zwiń