X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europa świętuje

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2011 17:43
Święta narodowe, karykatury reżimu, polska prezydencja w UE oraz berlińskie festiwale.
Audio

Na początek "Europejskiego Magazynu Kulturalnego" – spory o historię, które odżyły przy okazji świąt narodowych: we Włoszech (Italia celebrowała rocznicę zjednoczenia państwa pod berłem Wiktora Emanuela II) i na Węgrzech (gdzie odbyły się huczne obchody 163. rocznicy Wiosny Ludów).

Czy władza ma poczucie humoru? W demokracji to bardziej prawdopodobne niż w dyktaturze. W Magazynie opowiemy o karykaturach reżimu, który stał się własną karykaturą. Mihai Stănescu, rumuński grafik i rysownik, otworzył w warszawskim Domu Spotkań z Historią wystawę pt „Śmiechem w dyktaturę”.

W naszej audycji powiemy także o programie kulturalnym, który będzie towarzyszył polskiej prezydencji  Unii Europejskiej. Zaś w ostatniej części Magazynu –  dwa berlińskie festiwale: jeden właśnie się rozpoczął, drugi właśnie zakończył. Lux Aeterna zakończył się 11 marca, a wczoraj, również w Berlinie, rozpoczął się "MaerzMusik. Festiwal muzyki aktualnej". Co kryje się za tym określeniem? Wyjaśnia dyrektor imprezy  Matthias Osterwold.

Zaprasza Bartosz Panek.

19 marca (sobota), godz. 14:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kulisy wielkich festiwali

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2010 16:00
Lou Reed na festiwalu filmowym i strajk 1500 włoskich filmowców. W listopadzie, w świecie kina jest bardzo gorąco.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka zaskakiwania

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 13:52
- Ten mały naród jest bardzo kreatywny, wciąż czymś zajęty, wciąż improwizujący - powiedział pisarz Hallgrímur Helgason, uczestnik Festiwalu "Kulturalne oblicza Islandii".
rozwiń zwiń