Jonathan Plowright spotyka Łukasza Borowicza

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 16:00
W "Płytomanii" Kacper Miklaszewski zrecenzował wspólne nagrania angielskiego pianisty i poprowadzonej przez polskiego dyrygenta Polskiej Orkiestry Sinfonii Iuventus.
Audio
Fragment okładki płyty Sinfonia Iuventus. Muzyka Polska Na Fortepian
Fragment okładki płyty "Sinfonia Iuventus. Muzyka Polska Na Fortepian"Foto: Warner Classics

Na nowej płycie Warner Classics znalazły się utwory Ignacego Jana Paderewskiego (Koncert fortepianowy) i Zygmunta Stojowskiego (premierowo Rapsodię symfoniczną op. 23).

Poza tym w audycji: utwory Karola Szymanowskiego w interpretacji Barbary Karaśkiewicz (Divine Art) oraz kompozytorski album Pawła Hendricha ("Metaforma", DUX).

Przypomnieliśmy także rozmowę z Kwartetem Śląskim, wyemitowaną w "Płytomanii" w 2016 roku tuż po wydaniu albumu z kwartetami smyczkowymi Grażyny Bacewicz. Kilka dni temu płyta firmy Chandos otrzymała roczną nagrodę miesięcznika "Gramophone" w kategorii muzyka kameralna.

***

Tytuł audycji: "Płytomania"

Prowadzi:  Jacek Hawryluk

Data emisji: 24.09.2017

Godzina emisji: 17.00

bs/mc

Czytaj także

Arcadi Volodos sam na sam z Brahmsem

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 09:00
W audycji "Płytomania" rozmawialiśmy o najnowszym albumie Arcadija Volodosa, na którym rosyjski pianista zarejestrował utwory Johannesa Brahmsa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tria fortepianowe Rachmaninowa na płycie przyjaciół

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2017 15:40
W "Płytomanii” omówiliśmy album nagrany przez skrzypka Gidona Kremera, wiolonczelistkę Giedré Dirvanauskaité oraz pianistę Daniila Trifonova, a wydany przez Deutsche Grammophon.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dwójka na życzenie". Od Chopina do Piazzoli

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 12:30
W audycji, w której słuchamy utworów wybranych przez Państwa, pojawiły się tym razem dzieła Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Béli Bartóka i Astora Piazzolli.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W 1957 roku wiele się działo...

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 14:30
- To bardzo dziwny rok. Liberalizacja życia, a zarazem jawne odchodzenie od ideałów rewolucji 1956 roku i umocnienie komunistycznej władzy - opowiada Marek Stremecki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wytwórnię Naxos założyłem dla żony"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 13:59
- Jej ojciec powiedział, że zgadza się na ślub, ale muszę sprawić, że będzie więcej grała na skrzypcach - początki legendarnej wytwórni płytowej wspominał w Dwójce jej założyciel Klaus Heymann.
rozwiń zwiń