X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od wielkiego kryzysu po mocarstwo. Ameryka czasów Roosvelta

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 20:00
- Do jego czasów był zwyczaj, że prezydent zasadniczo ogranicza się do dwóch kadencji. Roosevelt  to złamał - przypominał Piotr Zaremba, autor czwartego już tomu historii USA poświęconego właśnie czasom Franklina Delano Roosevelta.  
Audio
  • Rozmowa z Piotrem Zarembą, autorem książki "Demokracja na krawędzi. Ameryka Franklina Delano Roosevelta. Dzieje polityczne Stanów Zjednoczonych od roku 1900" (Światowa niedziela/Dwójka)
Okładka książki Demokracja na krawędzi. Ameryka Franklina Delano Roosevelta. Dzieje polityczne Stanów Zjednoczonych od roku 1900
Okładka książki "Demokracja na krawędzi. Ameryka Franklina Delano Roosevelta. Dzieje polityczne Stanów Zjednoczonych od roku 1900"Foto: mat. prom.

Skąd ten czterokrotny aż wybór Roosevelta na prezydenta? - W odbiorze przeciętnego Amerykanina poradził sobie z wielkim kryzysem. Wybory, w których efekcie rozpoczął trzecią kadencję, były w 1940, w Europie trwała wojna. Panowało przekonanie, że on sobie poradzi z sytuacją związaną z wojną – mówił Piotr Zaremba.

Jaka była zatem Ameryka czasów Roosvelta? Jak wyglądało to przejście od potrzeby izolacji, "zamknięcia się na swoim podwórku", do uczestnictwa w II wojnie? Jaki był stosunek Roosvelta do Polaków? Zapraszamy do wysłuchania audycji?

***

Tytuł audycji: Światowa niedziela

Prowadzi: Paweł Lekki

Gość: Piotr Zaremba (autor książki "Demokracja na krawędzi. Ameryka Franklina Delano Roosevelta. Dzieje polityczne Stanów Zjednoczonych od roku 1900")

Data emisji: 16.12.2018

Godzina emsji: 15.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ochlokracja. Rządy tłumu czy pogłębianie demokratyzacji?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 12:04
- Myślę, że na razie nie mamy jeszcze dobrego słowa na określenie tego, czego ludzie dzisiaj by oczekiwali. To, co wiemy w tym XXI wieku, to że jesteśmy pomiędzy dwoma epokami, a może nawet ustrojami - mówiła w Dwójce dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ameryka kontra Chiny. Narodziny nowego układu sił

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 20:12
- Donald Trump się myli, jeśli uważa, że uda się utrzymać amerykańską przewagę w skali globalnej. Stany Zjednoczone nie mogą liczyć na zachowanie dla siebie pozycji hegemona, to już nie te czasy – mówił w Dwójce dr Marek Szopski.
rozwiń zwiń