Polskie Radio
Section05
Franklin Delano Roosevelt

Polityczne tło zbrodni katyńskiej. Książka "Katyń. Zbrodnia i walka propagandowa wielkich mocarstw"

- Stalin kłamał od samego początku na temat zbrodni katyńskiej, podobnie jak i strona radziecka - powiedział w Polskim Radiu 24 Thomas Urban, autor książki "Katyń. Zbrodnia i walka propagandowa wielkich mocarstw".
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Zbrodnia Katyńska II wojna światowa Józef Stalin Franklin Delano Roosevelt Winston Churchill Rafał Dudkiewicz POLSKA KSIĄŻKA

75 lat po Jałcie. Ekspert: Putin liczy na powrót do dyktowania granic

- Można powiedzieć, że Putin liczy na to, że kiedyś wróci do tzw. koncertu mocarstw i wielkie mocarstwa będą dyktowały na przykład granice - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Antoni Dudek z Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego. Czy dojdzie do organizacji kolejnej konferencji jałtańskiej?
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Paweł Lekki Antoni Dudek konferencja jałtańska Jałta Józef Stalin Franklin Delano Roosevelt Winston Churchill Władimir Putin

New Deal, czyli jak ratowano gospodarkę po Wielkim Kryzysie

W tym roku będziemy obchodzić 10-lecie największego kryzysu gospodarczego naszego pokolenia, ale tym największym w historii był ten z przełomu lat 20. i 30. wieku. Amerykanie, gdzie Wielki Kryzys się zaczął, odczuli jego skutki najdotkliwiej, ale szybko podjęli próbę ratowania sytuacji. Nowy prezydent Franklin Delano Roosevelt wprowadził program reform, zwany New Dealem (Nowym Ładem), który częściowo postawił osłabioną gospodarkę na nogi.
Zobacz więcej na temat:  Franklin Delano Roosevelt