Rok 2018 w polskiej muzyce improwizowanej

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 14:09
Podsumowania minionych lat stają się coraz bardziej rozbieżne i przez to coraz ciekawsze. W audycji przyglądaliśmy się polskim albumom z muzyką improwizowaną z ostatnich dwunastu miesięcy.
Audio
  • Podsumowanie 2018 roku w polskiej muzyce improwizowanej i wywiad z kontrabasistką, kompozytorką i aktywistką Lindą May Han Oh (Nokturn/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W potopie płyt, w morzu muzyki łatwo o przeoczenie (przeuszenie?) czegoś wartościowego. A zatem nie hierarchia się liczy, nie miejsca na podium, ale - jak zawsze - możliwość odkrycia pięknych dźwięków, których nie zauważyliśmy.

Naszym gościem, w ramach "Rozmów improwizowanych", była również Linda May Han Oh - kontrabasistka, kompozytorka i aktywistka.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 22.30

pg/jp

Czytaj także

Steve Coleman: muzyka to artefakt

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 11:48
- Dla mnie wszystko pochodzi z jednego źródła – od nas samych. Matematyka, filozofia, muzyka, cokolwiek – to my jesteśmy źródłem wszystkiego. Ludzie znikają – wszystkie twory ludzkiej działalności znikają z nimi. Jeśli chcesz je zrozumieć, musisz zrozumieć ludzi i siebie samego - mówił w Dwójce słynny amerykański muzyk jazzowy i kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Per-Åke Holmlander: granie na tubie to atletyka

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 12:00
- Jeśli masz szczęście, jest też w tym trochę muzyki - żartował w Dwójce jeden z najwybitniejszych współczesnych tubistów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jonathan Finalyson o muzyce ukrytej w partii szachów

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 09:00
- W utworze "Cap vs. Nim" wziąłem na warsztat rozgrywkę pomiędzy Jose Raulem Capablancą i Aronem Nimzowitschem - o przekładaniu ruchów figur szachowych na dźwięki opowiadał w Dwójce ceniony jazzowy trębacz.
rozwiń zwiń