Underflow. Dźwięk sam w sobie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 14:28
- Dla mnie Underflow to jakiś tajemniczy strumień, który płynie gdzieś pod spodem, ale nie wiem gdzie. I nie muszę wiedzieć - mówił o muzycznym projekcie niecodziennego trio, jego członek Mats Gustafsson. 
Audio
  • Rozmowa Aleksandry Tykarskiej z członakami trio The Underflow
The Underflow
The UnderflowFoto: Mat. prasowe

Członkowie formacji Fire!, Chicago Underground i Gastr del Sol, a także wielu innych przedsięwzięć muzycznych, spotkali się na wspólnym gruncie improwizacji. 21 stycznia zagrali w warszawskim klubie Pardon To Tu i wypadli - zdaniem wielu osób - lepiej niż na wydanej kilka tygodni wcześniej płycie zarejestrowanej w Grecji.

Chociaż artyści znają się od lat, dopiero w tym roku udało im spotkać się na muzycznym gruncie. - Dlaczego jeszcze ze sobą nie graliśmy? Przecież znamy się tyle lat, Davida poznałem chyba w 1995 roku w Chicago, Roba podobnie - zastanawiał się Mats Gustafsson.

Projekt Underflow nie zamyka się w konkretnych ramach, jest kreatywny, a to bywa trudne dla słuchaczy. - Nikt z nas nie lubi szufladkować muzyki, ale mamy doświadczenie w rocku, jazzie, muzyce współczesnej i tak dalej, i widzimy, że ten rodzaj muzyki rzeczywiście potrzebuje wsparcia. Problemem jest dotarcie do publiczności, nowych pokoleń i grup słuchaczy - przyznał muzyk.

Supertrio The Underflow tworzą: Mats Gustafsson, Rob Mazurek, David Grubbs. Rozmowa została zarejestrowana 21 stycznia br., podczas koncertu warszawskim klubie Pardon To Tu. 

***

Tytuł audycji: Filharmonia Dwójki

Rozmawiała:  Aleksandra Tykarska

Goście: Mats Gustafsson, Rob Mazurek, David Grubbs

Data emisji: 5.03.2020

Godzina emisji: 23.50

uk

Czytaj także

Yasmin Levy: inspiracje same do mnie przychodzą

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 08:00
- Nadal wpływają na mnie te wszystkie style, jak tango, flamenco, muzyka sefardyjska czy turecka, ale także wielkie osobowości, na których twórczości się wychowałam – podkreślała w Dwójce Yasmin Levy, opowiadając o różnorodnych źródłach swojej muzyki.  Pierwsza dama muzyki ladino była gwiazdą koncertu cyklu "To, co najpiękniejsze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka o marzenia, czyli Polki na krańcach świata

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 11:00
 - One mają pragnienie, by wyruszyć poza horyzont, doświadczyć czegoś nowego. Bardzo silnie czują swój nomadyczny gen - podkreślała Ula Ryciak, opowiadając o bohaterkach swojej książki "Poławiaczki pereł. Pierwsze Polki na krańcach świata".
rozwiń zwiń