Andrzej Boreyko w nowej audycji Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 13:01
Zapraszamy na premierę nowego programu na antenie Dwójki - Cafe "Muza". Naszym pierwszym gościem będzie znakomity dyrygent, nowy dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej. Spotkanie można oglądać na naszej stronie.
Andrzej Boreyko
Andrzej BoreykoFoto: Richard de Stoutz/mat. prom.

W każde niedzielne przedpołudnie, przy kawie lub herbacie będziemy spotykać się na żywo z najciekawszymi postaciami polskiej muzyki. Rozmawiać będziemy jednak na różne tematy, nie tylko muzyczne. Zapraszamy do udziału w rozmowie za pośrednictwem poczty elektronicznej: cafemuza@polskieradio.pl.

***

Na audycję Cafe "Muza" w niedzielę (22.09) w godz. 10.00-11.00 zaprasza Andrzej Sułek.

mko/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Penderecki: "Polskie Requiem" to muzyka, która trzyma za serce

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 10:20
- Gdybym jako dziecko nie przeżył wojny, bardzo krwawej również dla naszej rodziny, bo kilka osób zostało zamordowanych, nie byłbym w stanie napisać takiego utworu - powiedział kompozytor i dyrygent Krzysztof Penderecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lawrence Foster: w Polsce jest wielu wspaniałych młodych artystów

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 14:52
- Młodzi muzycy w Polsce wyznaczają bardzo wysokie standardy artystyczne. Trzeba więcej o nich mówić, chwalić się nimi, wysyłać za granicę, bo wciąż jest tego za mało - mówił w Dwójce znany amerykański dyrygent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eric Hoeprich: klarnet historyczny pozwala lepiej zrozumieć świat Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 10:00
- Barwa instrumentu i sposób budowania fraz muszą być jak najbliższe temu, co chciał w swojej muzyce przekazać kompozytor. Tylko wtedy jesteśmy w stanie pojąć jego brzmieniowy świat - mówił klarnecista w przerwie koncertu na festiwalu Chopin i jego Europa.
rozwiń zwiń