Niezapomniane piosenki Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 14:36
Znakomity satyryk, artysta kabaretowy, poeta, ale przede wszystkim fenomenalny tekściarz. Najbardziej ujmującą cechą była jednak jego nieustępująca skromność. Kolejne "Niemodne przyjemności" poświęcone były niezapomnianemu Wojciechowi Młynarskiemu.
Wojciech Młynarski
Wojciech MłynarskiFoto: NAC

Na warsztat słowa Młynarskiego, poza samym autorem, wzięli Gołas, Kobuszewski i Pawlik. Sam bohater audycji zawtórował Edwardowi Dziewońskiemu w wykonaniu skeczu "Profesor". Panowie opowiedzieli o niektórych powiedzonkach, które bywają średnio precyzyjne.

Anna Seniuk i Anita Dymszówna, niczym bohaterki "Rodziny Adamsów", wyśpiewały pozytywne i te mniej radosne wiadomości w utworze "Po co babcię denerwować?". Kamila Klimczak wykonała "Więcej niż Monolog" przy akompaniamencie muzycznym pianisty Dawida Rudnickiego. Piotr Machalica uraczył nas wykonaniem utworu "Ballada o dwóch koniach", w którym słuchaliśmy co nieco o współczesnych autorytetach. W grę weszły nozdrza, dekolt i wargi, gdy Wiesław Michnikowski zabrał się za interpretację tekstu "Jak ci Amanci". Natomiast Jan Kobuszewski opowiedział Państwu socjologiczną opowiastkę "Wójta się nie bójta".

Na spotkanie z Wojciechem Młynarskim i jego niepowtarzalnymi tekstami zapraszał Roman Dziewoński.

***

Prowadził: Roman Dziewoński

Data emisji: 27.05.2020

Godzina emisji: 21.30 

Zobacz więcej na temat: kabaret Wojciech Młynarski

Czytaj także

Wojciech Młynarski: cenzurę trzeba było umieć wywieść w pole

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 20:11
- To był rodzaj gry. Chodziło o to, by powiedzieć, co się chciało, a jednocześnie by cenzorzy nie mieli się do czego przyczepić - tłumaczył w Jedynce artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roman Dziewoński: "Sęk" zapewnił im nieśmiertelność

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 17:00
"Klucz Kulturowy" na literę "D" nie mógł się obyć bez legendarnego Kabaretu Dudek. Czwórka rozmawiała o nim z synem Edwarda Dziewońskiego, aktora, kabareciarza, założyciela i kierownika Dudka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Ozga: najbardziej lubię śpiewać własne piosenki

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 12:55
Jego teksty śpiewali najwięksi: Anna Maria Jopek, Edyta Geppert, Ewa Błaszczyk, Andrzej Zieliński czy Michał Bajor. Jak odnaleźć w sobie pogodę ducha i rozbawiać publiczność mówił Andrzej Ozga - aktor, piosenkarz, autor, satyryk i reżyser.
rozwiń zwiń