Muzyka w Teatrze Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2024 17:00
W audycji z cyklu "Dwie do setki" rozmawialiśmy o muzyce w Teatrze Polskiego Radia oraz o kulisach pracy kompozytorów tworzących muzykę do radiowych słuchowisk.
Bastarda Trio w studiu Teatru Polskiego Radia
Bastarda Trio w studiu Teatru Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/PR2

Bez niej nie istnieje Teatr Polskiego Radia. Niektórzy definiują ją jako ilustrację. Inni twierdzą, że jest scenografią. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o muzyce w Teatrze Polskiego Radia oraz o kulisach pracy kompozytorów tworzących muzykę do radiowych słuchowisk.

Naszymi przewodnikami byli mistrzowie tej dziedziny - kompozytorzy: Maciej Małecki, Marian Szałkowski, Andrzej Izdebski i Jacek Hałas. O współpracy z kompozytorami i roli muzyki w swoich spektaklach opowiedzieli także reżyserzy - Dariusz Błaszczyk oraz Waldemar Modestowicz.


Posłuchaj
118:16 2024_04_13 15_00_46_Dwie_do_setki.mp3 Muzyka w Teatrze Polskiego Radia (Dwie do setki/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Dwie do setki

Prowadzili: Paweł Siwek i Andrzej Sułek

Goście: kompozytorzy: Maciej Małecki, Marian Szałkowski, Andrzej Izdebski i Jacek Hałas; reżyserzy - Dariusz Błaszczyk oraz Waldemar Modestowicz

Data emisji: 13.04.2024

Godzina emisji: 15.00

pg/aw/mgc

Czytaj także

"Mam chęć przeżycia rozmaitych żyć". Ewa Dałkowska o radiu, Witkacym i kładzeniu glazury

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2024 05:50
– Taka ciekawość życia, ochota próbowania czegoś nowego. Teatr na pewno mi w tym pomaga, może dlatego tak się dobrze czuję w tym zawodzie – mówiła w jednej z licznych radiowych rozmów Ewa Dałkowska. 10 kwietnia br. ta znakomita aktorka kończy 77 lat.
rozwiń zwiń