Polskie Radio

Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" wraca do Sopotu

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2024 17:13
Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" to konkurs słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, które miały premierę w roku poprzedzającym daną edycję. Tegoroczna, XXIII edycja, odbędzie się w dniach 22-24 czerwca 2024 roku i ponownie Sopot będzie gospodarzem jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju. 
Festiwal Dwa Teatry wraca do Sopotu. Od lewej: Juliusz Kaszyński - dyrektor Biura Programowego Polskiego Radia, Paweł Majcher - Redaktor Naczelny Polskiego Radia, Magdalena Czarzyńska-Jachim, p.o. Prezydenta Sopotu, Tomasz Sygut, dyrektor generalny Telewizji Polskiej oraz Adam Wojtyszko, dyrektor Teatru Telewizji TVP.
Festiwal "Dwa Teatry" wraca do Sopotu. Od lewej: Juliusz Kaszyński - dyrektor Biura Programowego Polskiego Radia, Paweł Majcher - Redaktor Naczelny Polskiego Radia, Magdalena Czarzyńska-Jachim, p.o. Prezydenta Sopotu, Tomasz Sygut, dyrektor generalny Telewizji Polskiej oraz Adam Wojtyszko, dyrektor Teatru Telewizji TVP.Foto: Marcin Nowak vel Nowakowski/PR

- Bardzo się cieszymy, że po tych kilku latach nieobecności w Sopocie, jednym z najpiękniejszych miast  w kraju, spotkanie z teatrem będzie miało miejsce właśnie tutaj. Chcemy zaproponować naszym słuchaczom eksperymentalne widowiska i słuchowiska radiowe. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zobaczyć na żywo, jak powstaje taka forma sztuki – mówi Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia.

"Dwa Teatry" to Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej, odbywający się w Sopocie od 2001 r. Po pięciu latach wraca do Sopotu. W dniach 22-24 czerwca będzie tam można spotkać wybitnych twórców, artystów i aktorów. 

 

Porozumienie w sprawie organizacji XXIII Festiwalu "Dwa Teatry" podpisali w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie: Magdalena Czarzyńska-Jachim – pełniąca funkcję prezydenta miasta Sopotu, Paweł Majcher – redaktor naczelny Polskiego Radia, Tomasz Sygut – dyrektor generalny Telewizji Polskiej. Porozumienie zostało zawarte na pięć kolejnych lat.

 

materiały prasowe / zch / rk 

Czytaj także

Kryminał "Fun Club" rozpoczął luty na "Scenie teatralnej Trójki" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2024 08:53
Na finał karnawału 2024 zaprosiliśmy nieco lżejsze słuchowisko. To "Fun Club" autorstwa Andrzeja Wnuka w reżyserii Janusza Kukuły. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Praca reżyserów dźwięku i jej tajniki. "Od technologii nie ma co uciekać, trzeba ją wykorzystywać"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2024 17:00
- Sztuka fonograficzna adaptowała kolejne nowinki technologiczne, a technologia rozwijała się niezwykle szybko. Z jednej strony zawsze wpływała na sam proces nagrania, a z drugiej dawała możliwości wykorzystania tych nowych technologii do zapisu oryginalnego dźwięku. Nie ma co uciekać od technologii, ale trzeba ją wykorzystywać - mówił w Dwójce Mieczysław Kominek, prezes Związku Kompozytorów Polskich, autor książki "Zaczęło się od fonografu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Teatru. To także święto Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2024 11:00
Teatr Polskiego Radia od prawie stu lat zajmuje się produkcją i emisją słuchowisk. Za pomocą głosów aktorów, rekwizytów i efektów dźwiękowych pobudza wyobraźnie słuchaczy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal "Dwa Teatry" ponownie w Sopocie. Redaktor naczelny PR: wracamy do domu

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2024 14:55
W Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia dotyczącego organizacji XXIII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry 2024". Jego sygnatariuszami są szefowie Polskiego Radia, Telewizji Polskiej i pełniąca funkcję prezydenta miasta Sopotu. 
rozwiń zwiń