Koncert Wojciecha Rusina. Instrumenty z drukarki 3D [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2022 19:30
Eksperymentalny film muzyczny z gośćmi: Jo Hellier (głos) i Emmą Broughton (głos, harfa i flet), a do tego instrumenty drukowane na drukarce 3D, animacje i dmuchane obiekty muzyczne. To była "Miejscówka z Dwójką" z Wojciechem Rusinem w roli głównej.

Zobacz wideo:

(Facebook Dwójki)

Wojciech Rusin tworzy muzykę, a także zajmuje się sztukami wizualnymi. Mieszka w Londynie. Inspiruje się chóralną muzyką wczesnego renesansu i mitologią Europy Wschodniej. W kwietniu 2019 roku wydał album "The Funnel", a jako Obsidian Teeth elektroniczno-mistyczny świat pokazuje z innej perspektywy. Pod tytułem "Pius Rebus" ukrywa się mroczny dub z sonicznymi eksperymentami i średniowiecznym brzmieniem.

W lutym 2022 roku Wojciech Rusin wydał natomiast płytę "Syphon" dla wytwórni AD 93. Jest ona kontynuacją jego poprzedniego albumu.

Artysta projektuje i drukuje instrumenty w technologii 3D, jak również przetwarza starożytne projekty przy pomocy nowoczesnych narzędzi. Jego muzykę można było usłyszeć w BBC Four, współpracował także z The National Theatre, The Southbank Centre and National Theatre Wales.

10 lutego tego roku Wojciech Rusin był gościem Dwójkowej "Nocnej strefy", w której opowiadał m.in. o swoim podejściu do tworzenia muzyki i o inspiracjach dla swoich eksperymentów.

***

"Miejscówkę z Dwójką" transmitowaliśmy w sobotę (23.04) od godz. 19.00.

Czytaj także

Foster, Zukerman i Forsyth. Kłótnie małżeńskie na skrzypce i wiolonczelę

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 20:50
- Jeśli słucha się tego koncertu bardzo uważnie, zauważa się, że partia skrzypiec brzmi bardzo klasycznie, czasami niemal nawet jak Bach, natomiast partia wiolonczeli cytuje motywy z podwójnego koncertu Brahmsa - z innymi interwałami, napisane jest to naprawdę cudownie - mówiła o "Koncercie podwójnym..." Avnera Dormana wiolonczelistka Amanda Forsyth, która wraz ze skrzypkiem Pinchasem Zukermanem i Narodową Orkiestrą Polskiego Radia wystąpiła w Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Baron. Kompozycje wielkopostne i wielkanocne [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2022 19:00
Piotr Baron ze swoim kwintetem zagrał koncert w jazzowym cyklu Programu 2. Na repertuar koncertu złożyły się m.in. kompozycje wielkopostne w jazzowej aranżacji. Nie mogło zabraknąć również melodii ukraińskich. 
rozwiń zwiń