Polskie Radio
Section05
Bieg Piastów

48. KGHM Bieg Piastów w zupełnie innej odsłonie

Organizatorzy 48. KGHM Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego zapraszają na spotkanie Piastów, w którego programie znalazły się m.in. imprezy integracyjne, wycieczki biegowe i piesze oraz gry i zabawy dla dzieci. W sobotę honorowy prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów Julian Gozdowski zostanie wyróżniony tytułem patrona Dolnośląskiego Centrum Sportu Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Otrzyma też tytuł Honorowego Obywatela Dolnego Śląska.
Zobacz więcej na temat:  Szklarska Poręba Jakuszyce Polana Jakuszycka narty

Radiowa Jedynka na 47. Biegu Piastów. Specjalne audycje ze Szklarskiej Poręby

W Szklarskiej Porębie odbył się główny weekend 47. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Program 1 Polskiego Radia, który jest patronem medialnym tej wielkiej sportowej imprezy, na bieżąco informował słuchaczy o najważniejszych związanych z nią wydarzeniach. Przez cały weekend na Polanie Jakuszyckiej można było porozmawiać z naszymi dziennikarzami oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. 
Zobacz więcej na temat:  Jakuszyce Polana Jakuszycka Szklarska Poręba

"Jedyne takie miejsce" z Polany Jakuszyckiej. Bieg Piastów i Dolnośląskie Centrum Sportu

Jakuszyce to najwyżej położona dzielnica Szklarskiej Poręby. To tutaj, na Polanie Jakuszyckiej, odbywa się 47. Bieg Piastów i to tu znajduje się Dolnośląskie Centrum Sportu. - Jak zobaczyłem startujące tysiące, to miałem ogromną satysfakcję i szacunek do tych ludzi, którzy biegają - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Julian Gozdowski, twórca Biegu Piastów.
Zobacz więcej na temat:  Jakuszyce Daniel Wydrych Sława Bieńczycka

"Muzyczna Jedynka" prosto z Biegu Piastów. "Jakuszyce to mekka narciarstwa biegowego"

- Jakuszyce to mekka narciarstwa biegowego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Mariusz Gawlik, dyrektor ds. organizacji Dolnośląskiego Centrum Sportu. "Muzyczna Jedynka" gościła na Polanie Jakuszyckiej, gdzie odbywa się 47. Bieg Piastów. Podczas audycji porozmawialiśmy m.in. z piosenkarką Anią Rusowicz.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy muzyka rozrywkowa Polana Jakuszycka Ania Rusowicz Paweł Sztompke

8. Rowerowy Bieg Piastów. "Muzyczna Jedynka" z Polany Jakuszyckiej

W tegorocznej, ósmej edycji Rowerowego Biegu Piastów wystartuje ponad tysiąc zawodników. Już w najbliższą sobotę na trasach Gór Izerskich uczestniczy przejadą przez najpiękniejsze ich zakątki. - Aura nas rozpieszcza, więc szykuje się bardzo ważne święto dla rowerzystów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Leszek Kosiorowski, rzecznik Rowerowego Biegu Piastów. 
Zobacz więcej na temat:  Polana Jakuszycka zawody Marcin Kusy Klaudia Porębska Patryk Michalski Jakuszyce

Szewczenko dziękuje Polakom. "Robicie naprawdę dużo"

Opowiadając o swojej trosce o najbliższych i obawie o losy kraju, zdobywca Złotej Piłki z 2004 nie krył wzruszenia postawą Polaków. – Chciałem podziękować całemu narodowi polskiemu. Udowodniliście, że jesteście blisko, że jesteście prawdziwymi sąsiadami. Polacy otworzyli swoje serca, otworzyli granice, otworzyli swój kraj dla uchodźców z Ukrainy. Robicie naprawdę bardzo dużo i bardzo chciałem za to podziękować – podkreślał Andrij Szewczenko. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski Dariusz Urbanowicz wojna na Ukrainie Trójka Ukraina Trzecia Strona Medalu Adam Malecki