Polskie Radio
Section05
Polana Jakuszycka

Aktywna majówka w Izerach. "Dolny Śląsk to kraina rowerowa"

"Biało-czerwona majówka na Polanie Jakuszyckiej" to wyjątkowa propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na mieszkańców i turystów od 1 do 3 maja czeka mnóstwo atrakcji, a wśród nich wycieczki rowerowe. - Dolny Śląsk to kraina rowerowa - mówi Bartłomiej Kubicz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Patryk Bedliński Polana Jakuszycka majówka rower

Radiowa Jedynka na 47. Biegu Piastów. Specjalne audycje ze Szklarskiej Poręby

W Szklarskiej Porębie odbył się główny weekend 47. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Program 1 Polskiego Radia, który jest patronem medialnym tej wielkiej sportowej imprezy, na bieżąco informował słuchaczy o najważniejszych związanych z nią wydarzeniach. Przez cały weekend na Polanie Jakuszyckiej można było porozmawiać z naszymi dziennikarzami oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. 
Zobacz więcej na temat:  Bieg Piastów Jakuszyce Polana Jakuszycka Szklarska Poręba

"Muzyczna Jedynka" prosto z Biegu Piastów. "Jakuszyce to mekka narciarstwa biegowego"

- Jakuszyce to mekka narciarstwa biegowego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Mariusz Gawlik, dyrektor ds. organizacji Dolnośląskiego Centrum Sportu. "Muzyczna Jedynka" gościła na Polanie Jakuszyckiej, gdzie odbywa się 47. Bieg Piastów. Podczas audycji porozmawialiśmy m.in. z piosenkarką Anią Rusowicz.
Zobacz więcej na temat:  Bieg Piastów Marcin Kusy muzyka rozrywkowa Polana Jakuszycka Ania Rusowicz Paweł Sztompke

8. Rowerowy Bieg Piastów. "Muzyczna Jedynka" z Polany Jakuszyckiej

W tegorocznej, ósmej edycji Rowerowego Biegu Piastów wystartuje ponad tysiąc zawodników. Już w najbliższą sobotę na trasach Gór Izerskich uczestniczy przejadą przez najpiękniejsze ich zakątki. - Aura nas rozpieszcza, więc szykuje się bardzo ważne święto dla rowerzystów - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Leszek Kosiorowski, rzecznik Rowerowego Biegu Piastów. 
Zobacz więcej na temat:  Bieg Piastów Polana Jakuszycka zawody Marcin Kusy Klaudia Porębska Patryk Michalski Jakuszyce

Niesamowite emocje z Polany Jakuszyckiej! 45. Bieg Piastów

Na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie odbył się 45. Bieg Piastów. Mimo pandemii wzięło w nim udział ok. 3 tys. zawodników. Na starcie pojawili się i doświadczeni narciarze i debiutanci. Radiowa Jedynka, która jest patronem medialnym tej wielkiej sportowej imprezy, na bieżąco informowała słuchaczy o najważniejszych wydarzeniach biegu.
Zobacz więcej na temat:  Bieg Piastów narty Jakuszyce Polana Jakuszycka sporty zimowe

"Jedyne takie miejsce": piękno Karkonoszy i finał 45. Biegu Piastów

W sobotę nie zabrakło sportowych emocji z 45. Biegu Piastów, gdzie od rana na Polanę Jakuszycką w Szklarskiej Porębie od rana przyjeżdżają miłośnicy biegówek. Poza relacjami z wydarzenia opowiedzieliśmy też o turystycznych atrakcjach regionu takich jak m.in. Wodospad Kamieńczyka, Borowy Jar, Śnieżne Kotły czy Dolina Pałaców i Ogrodów. To właśnie te miejsca Słuchacze Programu 1 Polskiego Radia zgłosili do Turystycznej Listy Przebojów.
Zobacz więcej na temat:  Polana Jakuszycka Bieg Piastów Karkonosze turystyka Sława Bieńczycka Daniel Wydrych Patryk Michalski

"Lato z Radiem" na Polanie Jakuszyckiej szlakiem Ducha Gór

Od wielu lat Program 1 Polskiego Radia jest na Polanie Jakuszyckiej, gdzie zimą rozgrywany jest Bieg Piastów. Od 8 lat jest też letnia edycja Biegu. Nie mogło na nim zabraknąć "Lata z Radiem", gdyż radiowa Jedynka jest patronem medialnym wydarzenia. Jednocześnie tegoroczne "Lato z Radiem" pożegnało się ze słuchaczami
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Frątczak Polana Jakuszycka Jakuszyce Szklarska Poręba Lato z Radiem 2020

Andrzej Rogoyski: Bieg Piastów to profesjonalna impreza

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski oraz dyrektor Programu I Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wręczyli w Jakuszycach nagrody Programu I dla Justyny Kowalczyk – pierwszej Polki na mecie, oraz dla Pawła Klisza – najlepszego Polaka na mecie. W Jakuszycach odbył się główny wyścig 43. Biegu Piastów. Zawodnicy biegli na dystansie 50. kilometrów stylem klasycznym. Radiowa Jedynka jest patronem medialnym wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kamińska Bieg Piastów Jakuszyce Polana Jakuszycka Szklarska Poręba Justyna Kowalczyk W POLSKIM RADIU