Polskie Radio
Section05
Klaudia Porębska

Dzień Ojca 2023. Jaki powinien być współczesny tata?

- Współczesny tata to taki, który uczestniczy w życiu całej rodziny, gdzie obowiązki są podzielone. I te domowe, związane ze sprzątaniem czy gotowaniem, i te polegające na wspaniałym czasie, który spędza z dziećmi, idąc na huśtawki, rowery czy ucząc się razem z nimi, rysując albo malując - mówi w Programie 1 Polskiego Radia psycholog Bianca-Beata Kotoro.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Daniel Wydrych Katarzyna Gójska Bianca Beata Kotoro Klaudia Porębska rodzina ojciec

"Zrównoważony challenge" z Polskim Radiem Kierowców. Kto pierwszy dojedzie na Hel?

Przy okazji Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa załogi Polskiego Radia Kierowców rywalizują między sobą w ramach akcji "Zrównoważony challenge". Trzy różne środki transportu, ale jeden cel - Hel. Czy najszybciej na północ Polski dotrą dziennikarze jadący samochodem spalinowym, elektrycznym czy może jednak pociągiem?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo bezpieczeństwo na drodze kierowcy Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski pociągi Polskie Radio Kierowców Klaudia Porębska Radio kierowców Polskie Radio Kierowców

Fundusze Europejskie. Wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży

Fundusze Europejskie wspierają wiele działań i rozwój różnych instytucji, m.in. miejsc, w których dzieci i młodzież będą mogły otrzymać realną pomoc psychologiczną. Mokotowskie Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży, czyli jednostka należąca do Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, zostało odnowione w ramach unijnego projektu.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Michalski fundusze unijne fundusze europejskie psychiatria Klaudia Porębska

Nie tylko walka z ogniem. Jak przez lata zmieniała się praca strażaków?

Każdego roku, 4 maja, obchodzony jest Dzień Strażaka. Straż Pożarna od dawna nie skupia się jedynie na gaszeniu pożarów, ale jest bardzo ważną służba chroniącą bezpieczeństwo wszystkich Polaków. - Nowoczesny sprzęt, dobrze wykształceni ludzie obsługujący ten sprzęt - podkreśla starszy brygadier Piotr Placek.
Zobacz więcej na temat:  straż pożarna strażak Patryk Kuniszewicz Klaudia Porębska

Nauka języka angielskiego. Jak radzą sobie z tym Polacy?

W drugim dniu matur uczniowie przystępują do egzaminów z języka obcego. Najpopularniejszym wyborem wśród młodzieży jest język angielski. Co ciekawe, to także najczęściej wybierany przedmiot zdawany na poziomie rozszerzonym. Przy tej okazji warto sprawdzić, jak radzimy sobie z językiem angielskim, jak wielu z nas potrafi się nim posługiwać, jak dokształcają się dorośli oraz jak wypadamy na tle innych nacji.
Zobacz więcej na temat:  Klaudia Porębska język angielski języki obce

Akcja "Kolejowe ABC 2", czyli jak zachować bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych

W "Bezpiecznej Jedynce" przedstawiamy słuchaczom akcję "Kolejowe ABC 2" prowadzoną przez Urząd Transportu Kolejowego. To ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Kuniszewicz kolej kolejnictwo PKP bezpieczeństwo na drodze Klaudia Porębska

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej. Do kogo kierowane jest wsparcie?

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej to kolejne wsparcie dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego, wyłączając Warszawę. Ten program ma pomóc utrwalić warunki sprzyjające konkurencyjności gospodarki i wyższej jakości życia w tych regionach. Na ten cel przeznaczono ponad 12 mld złotych.
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie Unia Europejska infrastruktura Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej społeczeństwo Klaudia Porębska