Polskie Radio
Section05
Domówka w Dwójce

Jarosław Thiel: Domówka będzie połączeniem wiolonczeli z tematyką pasyjną

- Chcę zaprosić Państwa do szczególnego okresu, czyli początków XVIII wieku, kiedy wiolonczela w takiej postaci, jaką dziś znamy, dopiero się rodziła. Usłyszymy zatem mieszankę utworów z tego czasu: Vivaldiego, Caldara, Haendla - opowiadał Jarosław Thiel, który w najbliższą sobotę (3.04) będzie gospodarzem kolejnej "Domówki z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Dwójka wiolonczela Paweł Siwek

Maria Sławek: nasza Domówka będzie doświadczeniem intymnym

- Nie chcieliśmy grać czegoś, co byłoby ewidentnym nawiązaniem do Wielkanocy. Ale trudno by nam było zupełnie abstrahować od tego, że te święta się zbliżają. Chcieliśmy też pozostać w zgodzie ze sobą, tym samym utwory, które wybraliśmy, są zaproszeniem do introwertycznych, wewnętrznych rozmyślań - mówiła w Dwójce Maria Sławek, która wraz z pianistą Piotrem Różańskim zagra na najbliższej "Domówce z Dwójką" (27.03).
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Dwójka Jakub Kukla muzyka klasyczna

Piotr Sałajczyk: dla mnie ten program jest egzotyczny

- W tym okresie pandemii coś takiego lekkiego, błyszczącego i uśmiechniętego, bo ja tak odbieram muzykę amerykańską, będzie dla naszych widzów odskocznią od codziennych zmagań - opowiadał Piotr Sałajczyk, który wraz ze skrzypkiem Piotrem Pławnerem będzie gospodarzem kolejnej "Domówki z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce skrzypce fortepian Jakub Kukla Dwójka Zygmunt Stojowski Władysław Żeleński Philip Glass George Gershwin