Polskie Radio
Section05
Iwona Wieczorek

TYLKO U NAS Nowe fakty ws. śmierci Patryka Kalskiego. Był konsultantem filmu o losach Iwony Wieczorek

43-letni Patryk Kalski, który zmarł 1 stycznia, nie tylko był związany z Zatoką Sztuki, prowadził strzelnicę, ale też został aktorem i konsultantem w filmie o losach Iwony Wieczorek. O sprawie poinformował portal PolskieRadio24.pl jeden z uczestników nagrań do niezależnej produkcji. "Kazano mi na potrzeby filmu kopać dół przy cmentarzu na Kolibkach" - opowiada.
Zobacz więcej na temat:  Iwona Wieczorek POLSKA Sopot Gdańsk pomorskie wydarzenia z kraju

TYLKO U NAS Śmierć biznesmena, samobójstwo księdza, pożar. Kto chciałby "zamknąć" sprawę Zatoki Sztuki i Iwony Wieczorek?

Śmierć Patryka Kalskiego to trzecie w ostatnich miesiącach tragiczne wydarzenie, które dotyczy osoby związanej z Zatoką Sztuki. Wcześniej było to samobójstwo księdza z Leźna pod Trójmiastem i spalenie domu znajomej twórcy Zatoki Sztuki - Blanki Lipińskiej, autorki erotyku pt. "365 dni". Wszystkie niemal zbiegły się w czasie z intensyfikacją prac służb w budynku dawnego sopockiego klubu. Według dziennikarza Sylwestra Latkowskiego po śmierci Kalskiego "kilku znanych celebrytów, biznesmenów odetchnęło".
Zobacz więcej na temat:  Iwona Wieczorek policja prokuratura Gdańsk Sopot pomorskie

Zaginięcie Iwony Wieczorek. "Mężczyzna z ręcznikiem" przerywa milczenie

Sprawa niewyjaśnionego do dziś zaginięcia Iwony Wieczorek ponownie budzi wiele emocji. Na początku grudnia policja ponownie zaapelowała o informacje w sprawie tajemniczego "mężczyzny z ręcznikiem". Tym razem uwieczniony na nagraniach monitoringu świadek sam zgłosił się na policję. Później udzielił wywiadu dziennikowi "Fakt".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja Iwona Wieczorek zaginieni Gdańsk

12 lat po zaginięciu Iwony Wieczorek zatrzymano pierwszych podejrzanych. Przełom w śledztwie?

Ta sprawa wzbudzała ogromne emocje opinii publicznej 12 lat temu. W 2010 roku w Trójmieście zaginęła 19-letnia Iwona Wieczorek, która wybrała się na grilla, a potem na dyskotekę ze znajomymi. Mimo upływu lat sprawa nie została wyjaśniona. W 2019 roku śledztwem zajęli się małopolscy prokuratorzy z tzw. Archiwum X - specjalizujący się w rozwiązywaniu niewyjaśnionych spraw sprzed lat. W środę doszło do pierwszych zatrzymań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo regiony pomorskie policja prokuratura zaginieni Iwona Wieczorek

ANALIZA Priorytetowa poszukiwana: Iwona Wieczorek. Z działań śledczych wyłaniają się dwie hipotezy

Portal PolskieRadio24.pl przeanalizował najważniejsze informacje ws. zaginięcia Iwony Wieczorek od 2010 r., kiedy to kobieta opuściła klub w Sopocie i nigdy nie dotarła do swojego domu na gdańskiej Zaspie. Choć śledczy milczą na temat tego, co mogło być bezpośrednią przyczyną zaginięcia, z analiz sposobu ich działań wyłaniają się dwie hipotezy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Iwona Wieczorek policja prokuratura archiwum zaginieni społeczeństwo