Polskie Radio
Section05
wydarzenia z kraju

Tauron Dystrybucja inwestuje w Opolskiem. Poprawa stanu sieci za 200 mln zł

Do końca 2020 roku Tauron Dystrybucja chce zainwestować w województwie opolskim 200 mln zł. Jak poinformowała spółka, w ubiegłym roku na tym terenie wykonano prace o wartości 121 mln zł. Celem inwestycji jest poprawa stanu sieci elektroenergetycznych oraz przygotowanie infrastruktury do potrzeb nowych odbiorców.
Zobacz więcej na temat:  energetyka Tauron Polska Energia energia elektryczna prąd opolskie wydarzenia z kraju POLSKA

TYLKO U NAS Robert Biedroń "dobił" do poparcia byłej kandydatki KO. "Powinien postawić na walkę z Trzaskowskim"

Robert Biedroń cieszy się coraz mniejszym poparciem wyborców - tak wynika z sondaży. W związku z tym Lewica zmieniła szefa jego sztabu. Eksperci nie są przekonani, że ta decyzja poprawi szanse Biedronia. - Z pustego i Salomon nie naleje - mówi portalowi PolskieRadio24.pl politolog dr Witold Sokała. Czy w tej sytuacji Lewica powinna wymienić kandydata? 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wydarzenia z kraju lewica Robert Biedroń Adrian Zandberg Sejm

Ministerstwo Rodziny proponuje podwyżkę renty socjalnej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce zrównania wysokości renty socjalnej z najniższą rentą z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Zgodnie z projektem, opublikowanym na stronach Rządowego Centrum Legislacji, świadczenie wzrośnie do kwoty 1029 złotych i 80 groszy. Taki krok to jeden z postulatów protestujących w Sejmie rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych oraz ich podopiecznych.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny ustawa wydarzenia z kraju niepełnosprawni

NIK: GDDKiA nie zabezpieczyła interesu Skarbu Państwa

Brak właściwego monitoringu płatności czy niewłaściwe realizowanie specustawy, która miała ratować firmy przed upadłością. To niektóre zastrzeżenia do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, które Najwyższa Izba Kontroli umieściła w swoim najnowszym raporcie, dotyczącym budowy dróg. Umowy zawierane przez GDDKiA z wykonawcami niedostatecznie zabezpieczały interes Skarbu Państwa - podkreśla NIK.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli GDDKiA drogi autostrady GOSPODARKA wydarzenia z kraju

NIK krytycznie o CEPiK-u 2.0. "Nie działa poprawnie"

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców 2.0 miała przyspieszyć procedury i przynieść korzyści dla obywateli, do tej pory jednak nie działa tak, jak należy. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK zwraca uwagę na opóźnienia, rosnące koszty i problemy po uruchomieniu systemu.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli wydarzenia z kraju GOSPODARKA Krzysztof Kwiatkowski kierowca samochody

Dwa lata Rodziny 500+. Więcej urodzeń, mniejsze ubóstwo

1 kwietnia 2016 roku stał się istotną datą dla wielu polskich rodzin. Wówczas rozpoczął działanie rządowy program Rodzina 500+, jeden z najważniejszych projektów Prawa i Sprawiedliwości. Dziś widać już jego efekty - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej wymienia w tym kontekście między innymi mniejsze ubóstwo wśród dzieci, poprawę sytuacji materialnej rodzin i wzrost liczby urodzeń. Obecnie programem objętych jest ponad 3 miliony 600 tysięcy dzieci, a do rodzin trafiło kilkadziesiąt miliardów złotych.
Zobacz więcej na temat:  Rodzina 500+ Ministerstwo Rodziny Elżbieta Rafalska rodzina Mateusz Morawiecki GOSPODARKA wydarzenia z kraju