Polskie Radio
Section05
wydarzenia z kraju

Sprawa płetwonurków z Hiszpanii. Rzymkowski: podejmujemy działania związane z ochroną infrastruktury krytycznej

- Konkretne służby zajmują się ochroną kontrwywiadowczą państwa. O ich działaniach zwykle nie wiemy, bo taka jest ich natura. Chodzi o ochronę i monitorowanie infrastruktury krytycznej z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, odnosząc się do sprawy trzech nurków z Hiszpanii, których uratowali gdańscy ratownicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Bałtyk infrastruktura krytyczna bursztyn

TYLKO U NAS Nowe fakty ws. śmierci Patryka Kalskiego. Był konsultantem filmu o losach Iwony Wieczorek

43-letni Patryk Kalski, który zmarł 1 stycznia, nie tylko był związany z Zatoką Sztuki, prowadził strzelnicę, ale też został aktorem i konsultantem w filmie o losach Iwony Wieczorek. O sprawie poinformował portal PolskieRadio24.pl jeden z uczestników nagrań do niezależnej produkcji. "Kazano mi na potrzeby filmu kopać dół przy cmentarzu na Kolibkach" - opowiada.
Zobacz więcej na temat:  Iwona Wieczorek POLSKA Sopot Gdańsk pomorskie

Co dalej ze środkami z KPO? Joanna Lichocka: sprawę trzeba próbować doprowadzić do końca

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka powiedziała, że należy spełnić wszystkie warunki i zrobić wszystko, by unijne środki z Krajowego Planu Odbudowy trafiły w końcu do Polski. Wskazała jednocześnie, że to Komisja Europejska jest odpowiedzialna za opóźnienie wypłat tych funduszy, a ich wstrzymywanie ma doprowadzić do zmiany władzy w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Lichocka fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska POLSKA

TYLKO U NAS W rocznicę 13 grudnia w gdańskim ECS porozmawiają o... kocie prezesa. Działacze Solidarności oburzeni

- Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku powinno zajmować się wzmacnianiem wiedzy o wydarzeniach z 13 grudnia 1981 r., a nie tym gdzie i z kim spał kot prezesa 41 lat temu - uważa Czesław Nowak. Prezes Stowarzyszenia Godność podkreślił, że "wychodzi żal i słabość kadr tej instytucji".
Zobacz więcej na temat:  Europejskie Centrum Solidarności Gdańsk pomorskie POLSKA 13 grudnia stan wojenny regiony historia Polski

"Nie powinna mieć miejsca". Szef MSZ o sprzedaży przez Niemców obrazu Kandinskiego

- Sprzedaż skradzionej ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie akwareli Kandinskiego w Niemczech nie powinna mieć miejsca, zważywszy na wrażliwość sąsiada, należało szukać rozwiązań okołoprawnych, by zapobiec tej niekomfortowej sytuacji dla obu stron - powiedział w piątek szef MSZ Zbigniew Rau.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Arkadiusz Mularczyk Ministerstwo Spraw Zagranicznych aukcja internetowa Niemcy Berlin

Tauron Dystrybucja inwestuje w Opolskiem. Poprawa stanu sieci za 200 mln zł

Do końca 2020 roku Tauron Dystrybucja chce zainwestować w województwie opolskim 200 mln zł. Jak poinformowała spółka, w ubiegłym roku na tym terenie wykonano prace o wartości 121 mln zł. Celem inwestycji jest poprawa stanu sieci elektroenergetycznych oraz przygotowanie infrastruktury do potrzeb nowych odbiorców.
Zobacz więcej na temat:  energetyka Tauron Polska Energia energia elektryczna prąd opolskie POLSKA

TYLKO U NAS Robert Biedroń "dobił" do poparcia byłej kandydatki KO. "Powinien postawić na walkę z Trzaskowskim"

Robert Biedroń cieszy się coraz mniejszym poparciem wyborców - tak wynika z sondaży. W związku z tym Lewica zmieniła szefa jego sztabu. Eksperci nie są przekonani, że ta decyzja poprawi szanse Biedronia. - Z pustego i Salomon nie naleje - mówi portalowi PolskieRadio24.pl politolog dr Witold Sokała. Czy w tej sytuacji Lewica powinna wymienić kandydata? 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica Robert Biedroń Adrian Zandberg Sejm