X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wydarzenia z kraju

Ministerstwo Rodziny proponuje podwyżkę renty socjalnej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce zrównania wysokości renty socjalnej z najniższą rentą z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Zgodnie z projektem, opublikowanym na stronach Rządowego Centrum Legislacji, świadczenie wzrośnie do kwoty 1029 złotych i 80 groszy. Taki krok to jeden z postulatów protestujących w Sejmie rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych oraz ich podopiecznych.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny ustawa wydarzenia z kraju niepełnosprawni

NIK: GDDKiA nie zabezpieczyła interesu Skarbu Państwa

Brak właściwego monitoringu płatności czy niewłaściwe realizowanie specustawy, która miała ratować firmy przed upadłością. To niektóre zastrzeżenia do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, które Najwyższa Izba Kontroli umieściła w swoim najnowszym raporcie, dotyczącym budowy dróg. Umowy zawierane przez GDDKiA z wykonawcami niedostatecznie zabezpieczały interes Skarbu Państwa - podkreśla NIK.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli GDDKiA drogi autostrady GOSPODARKA wydarzenia z kraju

NIK krytycznie o CEPiK-u 2.0. "Nie działa poprawnie"

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców 2.0 miała przyspieszyć procedury i przynieść korzyści dla obywateli, do tej pory jednak nie działa tak, jak należy. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK zwraca uwagę na opóźnienia, rosnące koszty i problemy po uruchomieniu systemu.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli wydarzenia z kraju GOSPODARKA Krzysztof Kwiatkowski kierowca samochody

Dwa lata Rodziny 500+. Więcej urodzeń, mniejsze ubóstwo

1 kwietnia 2016 roku stał się istotną datą dla wielu polskich rodzin. Wówczas rozpoczął działanie rządowy program Rodzina 500+, jeden z najważniejszych projektów Prawa i Sprawiedliwości. Dziś widać już jego efekty - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej wymienia w tym kontekście między innymi mniejsze ubóstwo wśród dzieci, poprawę sytuacji materialnej rodzin i wzrost liczby urodzeń. Obecnie programem objętych jest ponad 3 miliony 600 tysięcy dzieci, a do rodzin trafiło kilkadziesiąt miliardów złotych.
Zobacz więcej na temat:  Rodzina 500+ Ministerstwo Rodziny Elżbieta Rafalska rodzina Mateusz Morawiecki GOSPODARKA wydarzenia z kraju

Niemcy zapłacą nam za wojnę? Polska ma kilka asów w rękawie

- Polska nigdy nie zrzekła się odszkodowań za okres II wojny światowej. Ci, którzy tak sądzą, są w błędzie - mówił Jarosław Kaczyński na niedawnym kongresie partii. Czy słowa prezesa PiS są tylko „straszakiem” na Brukselę, czy nasz kraj może rzeczywiście zażądać od Niemców wypłaty reparacji wojennych i wyjść z tej batalii zwycięsko?
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS POLSKA wydarzenia z kraju polityka reparacje wojenne