Polskie Radio
Section05
Jakub Błaszczykowski

Ekstraklasa: Wisła Kraków - Podbeskidzie. "Biała Gwiazda" ma patent na beniaminków

Wisła Kraków pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (1:0) w meczu 8. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Pierwszą bramkę dla Wisły, po uderzeniu z rzutu karnego, zdobył Brazylijczyk Jean Carlos (35'). Drugiego gola dla gospodarzy strzelił Hiszpan Chuca (61'). Od 71 minuty Podbeskidzie grało w osłabieniu po czerwonej kartce dla Aleksandra Komora. Ostatnią bramkę dla zespołu z Krakowa zdobył Jakub Błaszczykowski (90+1').
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa wisła kraków Podbeskidzie Bielsko-Biała SPORT Piłka nożna Jakub Błaszczykowski

Ekstraklasa: koronawirus w Wiśle Kraków. Media: wśród zakażonych Jakub Błaszczykowski

 "Piłkarze, członkowie sztabu szkoleniowego oraz pracownicy klubu przejdą we wtorek testy na obecność wirusa SARS-CoV-2" – poinformowała rzeczniczka prasowa Wisły Kraków Karolina Biedrzycka. Według nieoficjalnych informacji zakażony jest kapitan zespołu Jakub Błaszczykowski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraklasa Piłka nożna wisła kraków Jakub Błaszczykowski koronawirus Koronawirus w Polsce

Ekstraklasa: zdjęcie z Błaszczykowskim kosztowne? Policja zajmie się incydentem po meczu Jagiellonia - Wisła

Na zakończenie 1. kolejki Ekstraklasy w Białymstoku Jagiellonia podejmowała Wisłę Kraków. Po ostatnim gwizdku do Jakuba Błaszczykowskiego podbiegł kibic. Dla kapitana "Białej Gwiazdy" sytuacja jest feralna w skutkach. Policja ma się zająć wyjaśnieniem okoliczności sprawy.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Ekstraklasa Jakub Błaszczykowski wisła kraków SPORT Jagiellonia Białystok

Ekstraklasa: Błaszczykowski został odseparowany od drużyny. Szalony pomysł kibica

Na zakończenie 1. kolejki Ekstraklasy w Białymstoku Jagiellonia podejmowała Wisłę Kraków. Po ostatnim gwizdku do strzelca jednej z bramek podbiegł kibic, któremu zależało na spotkaniu z Jakubem Błaszczykowskim. Dla kapitana "Białej Gwiazdy" ta sytuacja już jest feralna w skutkach.  
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Ekstraklasa Jakub Błaszczykowski wisła kraków SPORT Jagiellonia Białystok

Dawid Błaszczykowski: płyniemy w końcu na naszej łódce, ale na niespokojnym morzu

- Wisła Kraków dalej znajduje się w ciężkiej sytuacji, wciąż mamy milionowy dług i w tym momencie szykują się kolejne straty i musimy się bronić przed tym, co się dzieje (...) Jednak w końcu płyniemy na naszej łódce, ale na niespokojnym morzu - mówi Dawid Błaszczykowski w rozmowie z Kubą Nizińskim z Radia Kraków.  
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Ekstraklasa wisła kraków SPORT Jakub Błaszczykowski

PKO Ekstraklasa: Wisła Kraków ma nowego właściciela, Błaszczykowski na czele klubu

Występująca w piłkarskiej PKO Ekstraklasie Wisła Kraków ma nowych właścicieli. Prezesem klubu został Dawid Błaszczykowski, brat Jakuba, który jest współwłaścicielem. - Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdzyński i Jarosław Królewski zdecydowali się na przejęcie akcji Wisły Kraków SA od Towarzystwa Sportowego, stając się głównymi akcjonariuszami klubu, wspólnie z kibicami, którzy zakupili akcje w kampanii crowdfundingowej - czytamy w komunikacie "Białej Gwiazdy".
Zobacz więcej na temat:  SPORT wisła kraków Ekstraklasa Piłka nożna Jakub Błaszczykowski