Polskie Radio
Section05
Jakub Błaszczykowski

Premier: wierzę, że osiągniemy sukcesy w piłce nożnej

Mateusz Morawiecki i piłkarz Jakub Błaszczykowski zainaugurowali w Truskolasach (Śląskie) rządowy program finansowania budowy boisk piłkarskich. - Wierzę, że z Kubą, z takimi piłkarzami i z takim samozaparciem, taką dyscypliną, będziemy w stanie osiągnąć wielkie sukcesy w piłce nożnej. A wszystko to dla naszych dzieci, dla młodzieży; po to, żeby ich serca cieszyły się grą w piłkę nożną, a serca wszystkich Polaków cieszyły się z naszych zwycięstw - powiedział premier. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Jakub Błaszczykowski Piłka nożna śląskie SPORT

Błaszczykowski o Nagrodzie Fair Play: to docenienie kibiców

- Myślę, że ta nagroda jest zarazem docenieniem wszystkich kibiców Wisły Kraków, ale też całej społeczności w Polsce. Pierwszy etap się powiódł, jednak akcja ratowania jest jeszcze niezakończona i daleka droga do tego, aby ogłosić sukces i powiedzieć, że wszystko się udało, ale cały czas pracujemy. Najważniejsze, że zdajemy sobie sprawę, że czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Jakub Błaszczykowski, nagrodzony przez PKOl wyróżnieniem za "promocję wartości fair play".
Zobacz więcej na temat:  Jakub Błaszczykowski wisła kraków Piłka nożna SPORT

Błaszczykowski w Wiśle Kraków: to dla mnie wielki dzień

- Jest to dla mnie wielki dzień. Bardzo się cieszę, że będę miał przyjemność po raz kolejny założyć koszulkę Wisły Kraków - powiedział na piątkowej konferencji prasowej Jakub Błaszczykowski. Były kapitan reprezentacji Polski po 11,5 latach przerwy wrócił na Reymonta i prawdopodobnie zadebiutuje w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraklasa Piłka nożna wisła kraków Jakub Błaszczykowski

Błaszczykowski bliżej Wisły? Sponsor może pomóc w transferze

Od pewnego czasu przez media przewija się informacja o możliwym transferze 104-krotnego reprezentanta Polski Jakuba Błaszczykowskiego do występującej w piłkarskiej Ekstraklasie Wisły Kraków. Według dziennika "Sport", w przeprowadzeniu transakcji może pomóc producent okien - firma Drutex, która miałaby pokryć część pensji 33-latka. 
Zobacz więcej na temat:  Jakub Błaszczykowski SPORT wisła kraków Ekstraklasa Piłka nożna