Polskie Radio
Section05
Lechia Gdańsk

Ekstraklasa: Lechia skuteczna do bólu. Pechowa porażka Stali Mielec

W pierwszym sobotnim meczu 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy PGE FKS Stal Mielec przegrała u siebie z Lechią Gdańsk 0:1 (0:1). Zwycięską bramkę zdobył w 45. minucie Łukasz Zwoliński, ale bohaterem spotkania był znakomicie dysponowany bramkarz Dusan Kuciak, bo to głównie jemu goście mogą zawdzięczać wywalczenie trzech punktów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Lechia Gdańsk Stal Mielec

Puchar Polski: Legia jedzie do Łodzi, Cracovia sprawdzi beniaminka. Rusza 1/8 finału [ZAPOWIEDŹ]

Po ponaddwumiesięcznej przerwie piłkarze wznawiają rywalizację w Pucharze Polski. We wtorek mecze 1/8 finału rozegrają m.in. broniąca trofeum Cracovia i mistrz kraju Legia Warszawa, a w środę liderująca w Ekstraklasie Pogoń Szczecin i zajmujący trzecie miejsce Raków Częstochowa.
Zobacz więcej na temat:  Puchar Polski Piłka nożna SPORT Lechia Gdańsk warta poznań Cracovia łks łódź Legia Warszawa Pogoń Szczecin piast gliwice Raków Częstochowa górnik zabrze Zagłębie Lubin Radomiak Lech Poznań Arka Gdynia Górnik Łęczna

Ekstraklasa: Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok. Trzy punkty jadą na Podlasie

Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:0 w meczu 15. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Goście prowadzili od 3. minuty po bramce Hiszpana Jesusa Imaza. W 36. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał pomocnik gospodarzy Jakub Kałuziński. Wynik ustalił w 84. minucie Chorwat Jakov Puljić.
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa Lechia Gdańsk Jagiellonia Białystok Piłka nożna SPORT

Ekstraklasa: Legia - Lechia. "Wojskowi" znów na szczycie tabeli. Michniewicz: byliśmy konsekwentni

- Byliśmy jednak konsekwentni i z tego się cieszę. Nie straciliśmy również bramki i za to też należą się brawa dla drużyny. Wygraliśmy 2:0 i możemy teraz przygotowywać do kolejnego spotkania w Krakowie - powiedział Czesław Michniewicz, trener Legii Warszawa po meczu Ekstraklasy z Lechią Gdańsk.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Legia Warszawa Lechia Gdańsk Ekstraklasa SPORT