Sandra Korzeniak, Agata Skwarczyńska i Paweł Sztarbowski - warszawskie premiery końca sezonu "Anioł zagłady" to premiera Teatru Dramatycznego w Warszawie - "spektakl o społeczeństwie uwięzionym we własnych przywilejach", czytamy w zapowiedzi premiery. Sceniczną wersję słynnego filmu Luisa Buñuela zrealizował gruziński reżyser Data Tavadze. Zobacz więcej na temat: KULTURA TEATR Teatr Dramatyczny paweł sztarbowski Elfriede Jelinek WaluśKraksaKryzys Michał Żołądkowski Barbara Marcinik Trójka
"Anioł zagłady". Reinterpretacja filmu Luisa Buñuela w Teatrze Dramatycznym Już w piątek, 12 czerwca, w warszawskim Teatrze Dramatycznym odbędzie się premiera "Anioła zagłady" w reżyserii Daty Tavadze - gruzińskiego reżysera, autora tekstów i twórcy politycznie zaangażowanego teatru. Spektakl jest teatralną reinterpretacją znanego filmu Luisa Buñuela. Zobacz więcej na temat: KULTURA TEATR FILM Teatr Dramatyczny premiera Trójka
Anita Sokołowska: spektakl "Anioł Zagłady" mocno konweniuje z filmem Buñuela - Nasz spektakl jest inspirowany filmem z 1962 roku. Podstawą do napisania scenariusza przez Datę Tavadze, czyli naszego reżysera, był scenariusz Buñuela. Tylko, że scenariusz filmu ma 11 stron, a nasza sztuka 80 stron. Data napisał swój autorski, bardzo ciekawy tekst. Na metapoziomie jest to język poetycki, a jednocześnie bardzo polityczny - mówiła w Dwójce aktorka Anita Sokołowska o spektaklu "Anioł Zagłady". Zobacz więcej na temat: Teatr Dramatyczny Krzysztof Szczepaniak premiera spektakl Monika Zając Warszawskie Spotkania Teatralne KULTURA TEATR Dwójka
Luis Buñuel i "Rambo". O ponownych pokazach filmowej klasyki W najnowszym wydaniu "Trójkowo, Filmowo" Ryszard Jaźwiński wraz z filmoznawcą Patrykiem Tomiczkiem przyjrzeli się zjawisku powrotów klasyki na kinowe ekrany. W rozmowie pojawiły się zarówno filmy Luisa Buñuela ("Viridiana", "Piękność dnia", "Widmo wolności"), jak i "Rambo: Pierwsza krew" w reżyserii Teda Kotcheffa. Zobacz więcej na temat: sylvester stallone kino
Największy surrealista kina. Luis Buñuel w 125-lecie urodzin - Luis Buñuel był dla mnie skrajnym punktem odniesienia w kinie. Nie widziałem podobieństw do tego, co robi Buñuel z innymi twórcami. On był osobny absolutnie. Nawet tacy ekstremalni filmowcy jak Fellini czy Królikiewicz w Polsce, nie pasowali do wizji buñuelowskiej, który był surrealistą z krwi i kości - mówił w Dwójce Janusz Wróblewski, krytyk filmowy. Zobacz więcej na temat: reżyser rocznica Marcin Pesta kino Janusz Wróblewski Jakub Majmurek FILM KULTURA Dwójka Zobacz także