Polskie Radio
Section05
Mars

Mars znów w Kielcach. Przed nami 8. edycja zawodów European Rover Challenge

Zakończyła się rejestracja zespołów uniwersyteckich do ósmej edycji prestiżowych zawodów European Rover Challenge. Blisko 100 drużyn z całego świata wystartuje w prestiżowych zawodach robotów marsjańskich w Polsce. - Tegoroczną edycję wyróżnia pojawienie się zespołów, których do tej pory nie widzieliśmy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Łukasz Wilczyński, prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej.
Zobacz więcej na temat:  Mars Kielce kosmos Dorota Truszczak

Kosmiczne zawody w Kielcach. "Mamy największy sztuczny tor marsjański w Europie"

W Kielcach odbywa się European Rover Challenge, czyli największe europejskie wydarzenie robotyczne. Kilkadziesiąt zespołów z całego świata bierze właśnie udział w kosmicznych konkurencjach na specjalnym torze marsjańskim. - Jest to jedyne miejsce na świecie, w którym coś takiego robimy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Łukasz Wilczyński, prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej, organizator i pomysłodawca European Rover Challenge.
Zobacz więcej na temat:  Mars Dorota Truszczak kosmos Kielce

Dlaczego Mars nazywany jest Czerwoną Planetą?

Coraz częściej zastanawiamy się, czy człowiek mógłby żyć na Marsie. Próbując znaleźć odpowiedź na to pytanie, analizujemy zebrane przez będące tam łaziki informacje, które następnie przesyłane są do nas za pomocą systemu anten poruszających się po orbicie. Więcej na ten temat opowiedział gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem", Jan Amos Jelinek.
Zobacz więcej na temat:  Mars kosmos radio dla dzieci piosenki dla dzieci Podwieczorek z Filipem i Leopoldem edukacja