Polskie Radio
Section05
Najwyższa Izba Kontroli

Akt oskarżenia ws. szefa NIK. "Trzeba sprawę wyjaśnić"

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski, były poseł PSL Jan B. i kontroler w rzeszowskiej delegaturze NIK odpowiedzą za przestępstwa nadużycia władzy przy obsadzaniu stanowisk w Izbie. Żaden z nich nie przyznaje się do zarzucanych czynów. W Gorącym Temacie komentarz prof. Łukasza Młyńczyka, politologa z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli przestępczość akt oskarżenia

NIK krytykuje ratownictwo na autostradach i ekspresówkach

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport, dotyczący działaniach ratowniczych na autostradach i drogach ekspresowych. Kontrola wykazała, że rozwiązania prawne, organizacyjne i infrastrukturalne umożliwiają sprawne prowadzenie działań ratowniczych na autostradach i drogach ekspresowych. Brakuje jednak jednego, centralnego organu koordynującego działania wszystkich jednostek. O szczegółach w Polskim Radiu 24 mówił prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  Najwyższa Izba Kontroli drogi autostrady motoryzacja

NIK o stanie górnictwa: nie wykorzystano szans

Polskie górnictwo i władze nie wykorzystały dobrej koniunktury na węgiel, nie dokonały odpowiednich inwestycji, a założenia programu rządowego były nierealne. Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła wyniki kontroli dotyczącej funkcjonowania górnictwa kamiennego w latach 2007-2015 na tle założeń programu rządowego. W Polskim Radiu 24 komentarz Jakuba Kajmowicza z portalu defence24.pl
Zobacz więcej na temat:  górnictwo węgiel Najwyższa Izba Kontroli