X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Najwyższa Izba Kontroli

Paweł Sałek: nie tylko my mamy problem z jakością powietrza

- To, że Polska i Bułgaria przegrały sprawę o niedotrzymywanie standardów jakości powietrza, wcale nie oznacza, że inni nie mają tych problemów. W Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej są złożone pozwy wobec innych krajów członkowskich, także Republiki Federalnej Niemiec - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ministerstwo środowiska Najwyższa Izba Kontroli powietrze środowisko ekologia Europa smog społeczeństwo

Ekspert: w sytuacji kryzysowej decydujące są lokalne struktury

– Powinniśmy mieć system informujący o niebezpieczeństwie, umożliwiający dobrą reakcję na zagrożenie, po czym pozwalający likwidować jego skutki. Z naszych analiz wynika, że nadal nie jest najlepiej – mówił w Polskim Radiu 24 Marek Bieńkowski, dyrektor Departamentu Porządku i Bezpieczeństwa Wewnętrznego Najwyższej Izby Kontroli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Najwyższa Izba Kontroli kryzys bezpieczeństwo straż pożarna policja

Kwiatkowski i Bury bronią się przed sądem

Sąd przychylił się do wniosku prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego o zobowiązanie prokuratury do złożenia całości oryginalnych nagrań uzyskanych w trakcie kontroli operacyjnej. Tak zakończyła się druga rozprawa w procesie prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego i byłego szefa klubu PSL Jana Burego. Wcześniej oskarżeni złożyli oświadczenia i powiedzieli, że na tym etapie nie będą odpowiadać na pytania sądu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Bury PSL Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli

Czy Antoni Macierewicz zostanie nowym szefem NIK?

W poniedziałek Jarosław Kaczyński spotkał się z Antonim Macierewiczem i wstępnie się zgodził, by były minister obrony narodowej został nowym szefem Najwyższej Izby Kontroli - informuje "Gazeta Wyborcza". Na czele instucji stoi Krzysztof Kwiatkowski, który jest oskarżony o ustawianie konkursów. Jego kadencja mija w sierpniu 2019 roku. Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Łukasz Rogojsz (Gazeta.pl).
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli polityka

Prezes NIK o szczegółach raportu dot. kredytów we frankach

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że kredytobiorca jest zawsze w trudniejszej sytuacji, niż bank. W niedawno opublikowanym raporcie dotyczącym kredytów frankowych NIK między innymi skrytykowała organy państwa, ponieważ nie zapewniły klientom banków odpowiedniej ochrony. Krzysztof Kwiatkowski jest jednym z prelegentów XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli Forum Ekonomiczne w Krynicy GOSPODARKA

Prezes NIK nie przyznaje się do zarzutów o nadużycia

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces, w którym na ławie oskarżonych zasiądą między innymi prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski oraz były szef klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Bury. Katowicka prokuratura oskarżyła ich o nadużycie uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w Izbie w 2013 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NIK Najwyższa Izba Kontroli sądownictwo Krzysztof Kwiatkowski